Vakıf Katılım web
Siyaset - Politika Kaynak: Hibya Haber Ajansı 19.05.2024 13:01 Güncelleme: 19.05.2024 13:38

Siyasilerden 19 Mayıs mesajı

Siyasiler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Siyasilerden 19 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yayımladığı mesajda, milletin bağımsızlık ve özgürlüğü için harekete geçtiği gün olan 19 Mayıs 1919 tarihinin, milli birlik ve beraberliğin gücünün tüm dünyaya gösterilen en önemli simgelerden biri olduğunu belirterek, Tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız bu güce inanan, kahraman, cesur ve vatanı için canını hiçe sayarak mücadele etmeyi vazife bilen aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da ay yıldızlı al bayrağımızı yeni zirvelere taşımaya hep devam edecektir.’’ ifadelerine yer verdi.

‘’105 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı ruh, aynı heyecan ve aynı kararlılıkla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çalışmaya, üretmeye ve güçlü yarınları inşa etmeye devam ediyoruz.’’ diyen Yılmaz, geleceğin teminatı olan gençlere armağan edilen anlamlı gün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları millete vatan kılan tüm şehit ve gazileri saygı, şükran, rahmet ve minnetle yad etti.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, ‘’Bu vesileyle başta Milli Mücadele şehit ve gazilerimiz olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.’’ ifadelerine yer verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da mesajında, ‘’Tam 105 yıldır... aşkla azim ve inançla altyapı ve ulaşım projeleri ile Türkiye'yi donatıyor; yarınlarımızın teminatı olan gençlerimiz ile geleceğimizi inşa etmeye devam ediyoruz! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"mız kutlu olsun!’’ dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşadıklarını dile getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yayımladığı mesajda, "Her zorluğu aşan, her badireyi başarıyla göğüsleyen ve ulvi idealler etrafında kenetlenmiş milletimiz, gücünü gençliğe olan inancından almaktadır. Hepimiz için 19 Mayıs, geleceğe ışık tutan bir pusuladır. İnanıyoruz ki; Cumhuriyetimizin banisi Atatürk’ün 'En büyük eserim' dediği ve ecdadımızın inaçla, cesaretle ve ferasetle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni, ilelebet koruyarak yüceltecek olan sizlersiniz.’’ ifadelerini kullanarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

‘’Cumhuriyetimiz 105 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesinin aydınlığında, geleceğe olan yürüyüşünü sürdürürken kültürden bilime, sanattan teknolojiye ülkemizi bugünkünden çok daha ileri noktalara taşıyacak olan en büyük gücümüz gençlerimizdir.’’ diyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Gençlerimizin heyecanı bizim de en önemli motivasyonlarımızdan birisidir. Gençlerimizin bayramı olan bugün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan toprağına düşmüş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 19Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum.’’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını saygıyla anarak, Türkiye’nin aydınlık geleceği gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

19 Mayıs'ın, Türk milletinin Milli Mücadeleyi başlattığı tarihi bir gün olduğunu ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ''Biz de bu anlayışla büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa sürecimizdeki en yakın yol arkadaşlarımız olan gençleri hayatın her alanında destekliyor, Türkiye Yüzyılı idealimizi onların omuzlarında yükseltiyoruz.'' dedi.

Göktaş, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımı'nın bütün kahramanlarını saygıyla anarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

''Türkiye'nin yeni yüzyılında hedeflerimize gençlerimizin gayreti ve umutlarıyla ulaşacağımıza inancımız tamdır.'' diyen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise şu mesajı yayımladı:

''Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcının 105. yıl dönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.''

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, hayatın her alanında azmine ve heyecanına ihtiyaç duyulan gençlerin, başta olmak üzere Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Cumhuriyetimizin kuruluşuyla açılan yolda gençlerimizle birlikte yürüyüşümüze ve bunun imrenilesi sonuçlarına inancımı ifade etmek istiyorum.Bu ülkede her kuşak kendini bu toprakların sahibi, savunucusu olarak görmüş, yurdunu Allah’ın ebediyete kadar emaneti bilmiştir. 19 Mayıs 1919 ve her yılın 19 Mayıs’ı bunun simgesidir.'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yayımladığı mesajda, 19 Mayıs’ın sadece bir tarih değil aynı zamanda inancın, kararlılığın ve ebediyete kadar sönmeyecek bağımsızlık ateşinin sembolü olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

‘’105 yıl sonra bile aynı ruhla, aynı heyecanla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha güçlü yarınlara yürüyor, gençlerimizle birlikte Türkiye Yüzyılı'nı inşa ediyoruz. Bu anlamlı günde gençliğimize olan inancımızı ve güvenimizi bir kez daha vurguluyoruz. Başta en kıymetli hazinemiz gençlerimiz olmak üzere, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla yad ediyorum.’’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, ‘’İyi ki doğdun Atam… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.’’ ifadesini kullandı.

Bir milletin en büyük hazinesinin inançlı ve vatansever gençleri olduğunu dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise ‘’19 Mayıs 1919 yılında tüm imkansızlıklara rağmen yakılan bağımsızlık meşalesi; gençlerimizin umudu, inancı ve destansı mücadelesi ile zaferle sonuçlanmış ve istiklalimizden taviz vermeyeceğimiz cümle cihana ilan edilmişti. Biliyoruz ki bugünün gençlerinde de aynı ruh ve kararlılık mevcuttur. Yeniden Büyük Türkiye idealine olan inancımızın temel dayanağı da bu ruhtur. Geçmişin tecrübesini, bugünün heyecanı ile harmanlayacak olan gençlerimiz; üstün bir medeniyetin ve güçlü bir toplumun mimarları olacaklardır.’’ açıklamasını yaptı.

Karamollaoğlu, bu vesileyle milletin ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ederek, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere mübarek vatan toprağı için mücadele vermiş şehit ve gazileri rahmetle andı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygıyla andı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anarak,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

19 Mаyıs Atаtürk’ü Anmа, Gеnçlik vе Spor Bаyrаmı’nı kutlayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Türkiye Yüzyılı’nda kararlılık ve coşkuyla nice bayramlara…'' dedi.