Şanlıurfa Kaynak: Hibya Haber Ajansı 17.05.2024 14:00 Güncelleme: 17.05.2024 14:14

Şanlıurfa'da 3. Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması düzenlendi

Şanlıurfa, 17 Mayıs (Hibya)- Şanlıurfa'da düzenlenen 3. Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması, 13 ilçeden 18 ekibin katılımıyla yapıldı.
Şanlıurfa'da  3. Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması düzenlendi

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde ŞURKAV ve Haliliye Belediyesinin katkılarıyla bu yıl 3.sü düzenlenen Mahalleler Arası Halk Oyunları Yarışması yoğun katılımla gerçekleşti. Sabah saatlerinde tüm ilçelerden gelen 18 ekibin Valilik önünde sergilediği halk oyunları gösterisini izleyen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa'nın zengin bir kültürel yapıyı günümüze kadar taşıdığına dikkat çekti.

Bölgenin halk oyunlarının bu kültürel yapıda önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Vali Şıldak, "Geleceğimizin devamı, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması adına çok güzel bir etkinlik için burada yer alan tüm ekiplerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir görüntü. Bu tür etkinliklerin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Çünkü Şanlıurfa'mız halk kültürü alanında çok önemli bir şehir. Somut ve soyut tüm değerlerimizi en iyi şekilde korumak da bizlerin görevi. Tekrardan etkinliğimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Valilik önünde başlayan program daha sonra kortej yürüyüşü ile devam etti. Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda devam eden yarışma akşam saatlerinde ödül töreni ile tamamlandı.