Vakıf Katılım web
Şanlıurfa Kaynak: Hibya Haber Ajansı 02.03.2024 13:00 Güncelleme: 02.03.2024 13:03

Şanlıurfa Valisi Şıldak, Sırrın Aile Destek Merkezi'nde

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Haliliye Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sırrın Aile Destek Merkezi'ni (ADEM) ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Şanlıurfa Valisi Şıldak, Sırrın Aile Destek Merkezi'nde

Vali Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Sırrın Mahallesi’ndeki Aile Destek Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde ilk olarak derslikleri inceleyen Vali Şıldak, kadınların gelişimine yönelik benzer faaliyetlerin ve eğitimlerin önemine değindi.

Okuma-yazma, el işi, dikiş nakış, müzik ve Kur’an kursu dersliklerinde kadınlara seslenen Vali Şıldak, “Öğrenmenin yaşı olmaz diyerek azim içerisinde bir arada olan bütün kadınlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Vali Şıldak burada yaptığı değerlendirmesinde “En önemli yatırım insanın kendisine yaptığı yatırımdır. Bugün de bunun en güzel örneklerine şahitlik yaptık. Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığımızın da bu uygulaması tam yerini bulmuş. Kaymakamlıklarımızın ve vakıflarımızın bunu sahiplenerek vatandaşımıza yansıtması ile özellikle kadının hayat içerisindeki sosyal statüsünün gelişmesine katkı sunulduğunu görüyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi. 

Vali Şıldak, temaslarının ardından Sırrın Mahalle muhtarlığını ziyaret etti. Mahalle genelinde vatandaşlarla da sohbet eden Vali Şıldak, daha sonra programını tamamladı.