Kültür Sanat Kaynak: Hibya Haber Ajansı 21.02.2024 21:55 Güncelleme: 21.02.2024 11:00

Sakarya AKM'de "Ticaret hacmimizi 1 milyar dolar seviyesine çıkardık"

SAKARYA - 20.02.2024 - HİBYA - Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin kültür takvimi kapsamında Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) sahne alan 1001 Sanat Ekibi, "Cesur Korkuluk Kuki" oyununu çocuklar için sahneledi.
Sakarya AKM'de "Ticaret hacmimizi 1 milyar dolar seviyesine çıkardık"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Takvimi, birbirinden farklı sanatla, eğlenceyle, bilgiyle dolu etkinliklerle geçiyor.

Takvim, bir tiyatro oyunuyla devam ederken 10001 Sanat Tiyatro Ekibi, AKM’de “Cesur Korkuluk Kuki” isimli oyunu sahneledi.

İki farklı seansta sahnelenen oyun, komedi türü olmanın yanı sıra eğitici yönüyle çocuklara doğa sevgisi, Dünya’yı tanıma evreleri ve bilinçli bir insan olmak ve yardımlaşma konularıyla ilgili dikkat çekici bilgiler aktardı.

Büyükşehir’den yapılan açıklamada “Çocukların kişisel gelişimine katkı sunmak, onları toplumla iç içe sosyal ve iletişimi kuvvetli bireyler olarak yetiştirmek için büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Gösterimlerin biletli olduğu oyunlar için biletler www.sakarya.bel.tr adresinden veya Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımızdan temin edilebilir. Tüm Sakarya’yı bu keyifli etkinliklere davet ediyoruz” denildi.