Spor Kaynak: Hibya Haber Ajansı 01.03.2024 03:00 Güncelleme: 01.03.2024 11:28

PFDK'dan Astor Enerji Şanlıurfaspor'a ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Astor Enerji Şanlıurfaspor'a çeşitli nedenlerden dolayı cezalarını açıkladı.
PFDK'dan Astor Enerji Şanlıurfaspor'a ceza

26 Şubat tarihinde oynanan Astor Enerji Şanlıurfaspor-Tuzlaspor A.Ş. Trendyol 1. Lig müsabakasında yaşanan saha olaylarından dolayı Astor Enerji Şanlıurfasor Kulübü 56 bin TL para cezasıyla cezalandırıldı. Ayrıca, söz konusu maçta protokol tribün sol alt plastik koltuk blokundaki seyircilerin kartları bloke edilerek bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu maça girişleri engellenecek.

Öte yandan, aynı müsabakada kulübün özel güvenlik amiri, müsabaka organizasyon güvenlik ve eşgüdüm toplantısına katılmadığı için talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası aldı. Taraftarların çirkin tezahüratı da cezaya sebep oldu ve Maraton Tribün H-B bloklarındaki seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartları bloke edilerek bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu maça girişleri engellenecek.

Kulüp Başkanı Haşim İzol, müsabaka devre arasında akredite edilmediği alanlarda bulunduğu için talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezasıyla cezalandırıldı. Teknik sorumlu Cihat Arslan ise müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 19 bin 500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.