TrkcllMasthead

OĞUZ KÖPRÜLÜ - "TRAJEDİ"

Magazin Cuma 12 Temmuz 2019 00:30

Oğuz Köprülü, uzun süredir içinde bulunduğu ve yaşadığı, trajik durumlarını anlattığı, söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan "Trajedi" isimli teklisi ile müzik dünyasına ilk adımını attı.

Oğuz Köprülü - "Trajedi"

Türkiye’de çok fazla denenmemiş müzik türlerinden “RnB” ve “Lo-Fi” esintilerinden oluşan “Trajedi”de, sakin, hüzünlü akorlar ve notalarla şarkıya duygularını aktaran Oğuz Köprülü, dinleyicilerin de içinde bulunduğu duyguları hissedebilmesi için şarkısının altyapısında melodik bir bass ve ağır ritimli bir bateri kullandı. 

14 Mart 1997 İstanbul doğumlu olan Oğuz Köprülü, küçük yaşlarında keman çalmaya, ortaokul yıllarında gitar çalmaya başladı. İlköğretimini Şişli Terakki Vakfı Okulu’nda tamamladı ve halen Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam ediyor. 

Akustik ve elektro gitar eğitimi de alan Oğuz Köprülü, 2017’den bu yana prodüktörlük, söz yazarlığı ve bestekârlık yapmaya devam ediyor. 

Trajedi, Esen Müzik etiketiyle 05/07/2019 dan itibaren tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.