​LİSE ÖĞRENCİSİNDEN ÖRNEK SERGİ

Kültür Sanat Salı 06 Haziran 2023 16:24

Lise öğrencisi Eda Ömerbeyoğlu'nun ilk kişisel sergisi "Yolculuk" Yapı Kredi bomontiada GALERİ'de ziyaretçilerle buluşuyor. Sergide yapılacak bağışlar kanserli çocukların sanat etkinliklerinde kullanılacak.

​LİSE ÖĞRENCİSİNDEN ÖRNEK SERGİ

Lise öğrencisi Eda Ömerbeyoğlu’nun kendi kişisel yol haritasından yola çıkarak hazırladığı ilk bireysel sergisi “Yolculuk”, Yapı Kredi bomontiada GALERİ’de ziyaretçilerle buluşuyor.

Ömerbeyoğlu, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika’da sanat üzerine aldığı pek çok eğitimle birlikte, insanların hayatını kolaylaştıracak giyilebilir teknoloji tasarımları da yapıyor.

Daha önce çeşitli sergilerde çalışmaları yer alan Ömerbeyoğlu, küçüklüğünden beri kendini adadığı sanat alanında özgün tasarımlarıyla tanınmayı hedefliyor.

Sergide yapılacak bağışlar, genç sanatçının daha önce Kansersiz Yaşam Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Sanatla Gülümse” projesi kapsamında, çocuk dostlarının sanat etkinliklerinde kullanılacak.

Eda Ömerbeyoğlu “Yolculuk” sergisini, yakın zamanda kaybettiği, kişisel gelişiminde ve sanata olan tutkusunda büyük rolü olan büyükbabasına adıyor.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR