Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Ali Naki Özkan 02.03.2024 19:48

LIDO Onaylı wstETH Mantle Ağına Entegre Ediliyor

SPX endeksi %0,04 artarken, piyasadaki artış Federal Rezerv'in ekonomiyi önemli ölçüde etkilemeden enflasyonu yönetebileceği yönündeki iyimserliğe bağlanıyor. Daha geniş kripto para piyasası ise düşüşte; Bitcoin ve Ether son 24 saat içinde sırasıyla %2,14 ve %0,67 düştü.
LIDO Onaylı wstETH Mantle Ağına Entegre Ediliyor

Bugünün en iyi performans göstereni, %21,8 artışla 500 Milyon $'ın üzerinde TVL elde eden ve $QI/$AVAX likidite havuzunda 2x APR stake çarpanı başlatan QI oldu.

Mart 2021'de piyasaya sürülen Benqi Finance (QI), Avalanche blok zincirinde yüksek getirili tasarruf, borç verme ve ticaret için merkezi olmayan bir borsa (DEX) sunan bir DeFi platformudur. Anında borçlanma, otomatik likidasyonlar ve otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ile verimli ticaret için bir emir defterini birleştiren benzersiz bir likidite modeline sahiptir. QI'nin kullanıcı dostu ve izne tabi olmayan ortamı, onu DeFi sektöründe büyüme için konumlandırmaktadır. BENQI, çiftlik ödüllerini Trader Joe'daki $QI/$AVAX Likidite Havuzuna kaydırdı ve TVL Staking'de 500 Milyon $'ı aşarak yıllık hedefini aştı. Bunu kutlamak için QI stake edenler için 2x APR stake çarpanı başlattılar.

Bir Ethereum Layer 2 çözümü olan Mantle Network, erken Mantle Staked ETH kullanıcılarını ödüllendirmek için özel olarak hazırlanmış bir program sunuyor. Mantle Network'te stake edilmiş ETH'nin APY'sini iki katına çıkararak %7'nin üzerinde bir getiri sağlıyorlar. Bu program en az 2 ay sürecek ve Mantle Network'ün hazinesi tarafından finanse edilecek. Yakın zamanda, LIDO topluluğu tarafından onaylanan bir teklifin ardından $wstETH'i de başarıyla entegre ettiler. Bu entegrasyon, Lido DAO tarafından Mantle için $wstETH token köprüleme uç noktalarını kanonik olarak tanımaktadır. Ek olarak, Lido DAO, Mantle'daki sözleşme de dahil olmak üzere $wstETH token sözleşmesinin uç noktalarını bir vekil yönetici olarak kontrol edecektir.