Asayiş Kaynak: Hibya Haber Ajansı 21.05.2024 16:30 Güncelleme: 21.05.2024 14:09

İstanbul'da bir çocuğa motosikletle çarparak kaçan sürücü yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da yaya geçidinde bir çocuğa çarparak yaralayan ve daha sonra kaçan motosiklet sürücüsünün gözaltına alındığını açıkladı.
İstanbul'da bir çocuğa motosikletle çarparak kaçan sürücü yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, 19 Mayıs’ta saat 12.00 sıralarında İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesi Karadeniz Mahallesinde yaya geçidinden geçen 6 yaşındaki E.A.A adlı çocuğa plakası olmayan bir motosikletin çarparak kaçtığını hatırlattı.

Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şüphelinin tespiti ve yakalanması için olayın gerçekleştiği yerden itibaren 7 kilometre boyunca güzergahta bulunan 120 adet güvenlik kamera görüntüsünün incelendiğini belirten Bakan Yerlikaya, yapılan çalışmalar sonucunda şahısların yüzleri görünecek şekilde kamera görüntüsünün elde edildiğini bildirdi.

Bakan Yerlikaya, motoru kullanan şahsın 21 yaşındaki F.S., motorun arkasında oturan şahsın ise 23 yaşındaki A.Ç. olduğunun tespit edildiği bilgisini paylaşarak, açıklamasına şöyle devam etti:

“Şüpheli F.S. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yakalandı. Kahraman polisimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle.  Suç işleyenler, toplum vicdanını yaralayan hal ve davranış içinde bulunanları yakalayıp adalete teslim etmekte kararlıyız.”