Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 28.05.2024 11:01 Güncelleme: 28.05.2024 13:09

İmamoğlu: 5 yıllık stratejik planımızı birlikte yazalım istiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun'u makamında ziyaret etti.
İmamoğlu: 5 yıllık stratejik planımızı birlikte yazalım istiyoruz

İmamoğlu, temel amaçlarının, her ilçenin sorunlarını yerinde tespit etmek ve bu problemleri çözerek, takip etmek olduğuna vurgu yaparak, “Günün sonunda, bizim 5 yıllık stratejik planımızı birlikte yazalım istiyoruz. Bugün burada yapacağımız toplantıların oluşturacağı altyapı, Meclis’e taşıyacağımız 5 yıllık stratejik planın da 39 ilçede olgunlaşmasını sağlayacaktır. Bu alanda bu paylaşımcıyı, uzlaşmacı, koordine olan belediyecilik anlayışının fayda vereceği tek şey var; milletimiz ve şehirlerimiz.” diye konuştu.

İBB ve ilçe belediyelerinin koordineli, birbirinden haberdar olan, birlikte hizmet noktasında kabiliyetli davranan yerel yönetim sürecini başarma sorumluluğu olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, şöyle devam etti:

“İnşallah milletimizin bize vermiş olduğu, güçlü bir mesaj olduğunu düşündüğüm, 'birlikte oturun, birlikte çalışın' mesajını hep beraber, en iyi şekilde uygularız. Bu, en itibarlı yolculuktur diye düşünüyorum. Bu manada, bugün tekrar yeni dönemimizde, Abdurrahman Başkanımıza üstün başarılar dilerken, bütün İstanbulumuzda da başarılı bir hizmet dönemini hep birlikte yaşarız.”

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun da İmamoğlu ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Tebrik ediyoruz. Başarılar diliyoruz. İstanbul hizmeti her zaman hak eden bir şehir. İnşallah güzel bir 5 yılı, hep beraber geçiririz.” sözleriyle dile getirdi.

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Dursun, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Sultangazi’nin sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.