Vakıf Katılım web
Magazin Kaynak: Rahime SEZGİN 20.05.2024 11:45

Haluk Levent'le coşkulu bayram

Başarılı sanatçı Haluk Levent, geçtiğimiz akşam Girne Rocks Hotel'de sahne aldı.
Haluk Levent'le coşkulu bayram

Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Levent, “Hava güzel, bugün 19 Mayıs coşkusunu da hep birlikte yaşayacağız. Eğlenip, şarkılar söyleyeceğiz.” dedi. Müzik çalışmalarından bahseden Levent, “Beşiktaş Stadyumu’nda Dünyaca ünlü ‘Dimash Qudaibergen’ sahne alacak. Beraber bir düetimiz olacak. Onun heyecanı var. Artık müziğe ağırlık vermenin zamanı geldi. Yeni bir şarkı yolda, Sena Şener ile de bir cover şarkıya düetimiz olacak. Sonrada albüm hazırlıklarına gireceğiz yavaş yavaş.” dedi. Basın mensuplarının “Artık arabesk, rock Türkiye’de pek dinlenmiyor. Rap daha ön planda. Bunun nedeni nedir sizce?” sorusuna Levent “Rap şu an Dünya’nın popüler müziği. Tattır bu. Belki bizim müzik alanımız daha az dinlenecek. Bu hayatın dengesidir. Biz kendi içimizde daha da fazla dinlenebilmesi için mücadele etmeliyiz.” dedi. 


‘EUROVİSİON NİHAİ HEDEFİNDEN SAPITTI’


Eurovision şarkı yarışmasının tekrar gündeme gelmesi ve bu yıl birinci olan adayın kıyafetinin tartışma konusu olmasıyla alakalı soruları yanıtlayan Levent, “Eurovision bizim nostaljimiz. Dünya artık şarkıların yarıştırıldığı bir yer olmamalı. Halk ve jüri seçiyor ama Semiha Yankı’nın ‘Seninle Bir Dakika’ şarkısı bence dünyanın en güzel şarkısı ama birinci olamıyor. Eurovision nihai hedefinden saptı. Komşu komşuya oy veriyor artık. Benim düşüncem yarışmaya girmektense şarkımızı dünyaya tanıtmaktır. Eurovision en zirve değildir.” dedi. 

ABLASI İÇİN SAÇINI KAZITTI


Haluk Levent memleketi Adana'da verdiği konserde, şimdilerde kanser hastalığıyla mücadele eden ablasını ağırladı. Ablası Hicran Levent ile karşılıklı çiftetelli oynayan Haluk Levent, tedavisi devam eden ablasına destek olmak için saçlarını kazıttı. O konser hakkında da konuşan Levent “Ablam kansere yakalandı. Bizler çok üzüldük. Hep bir hayalim vardı. Küçükken düğünlere gittiğimizde sahnede çok oynardık. Onu sahneye çıkartıp çiftetelli oynatmak istedim. Hayalimi gerçekleştirdim. Çok keyifliydik.” dedi. Röportaj sonrası sahneye çıkan Levent, kendisini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.