Halkbank Ekonomi

GSK'NIN GLOBAL PAZARLAMA DİREKTÖRÜ CEYHUN ÇAKAR OLDU

Ekonomi Çarşamba 22 Haziran 2022 07:00

Şirkette yurt içi ve yurt dışında 9 yıldır farklı pozisyonlarda sorumluluk üstlenen Çakar, GSK'nın Londra ofisinde görev yapmak üzere Uzmanlık Tedavileri Global Pazarlama Direktörü olarak atandı.

GSK'nın Global Pazarlama Direktörü Ceyhun Çakar oldu

Şirkette yurt içi ve yurt dışında 9 yıldır farklı pozisyonlarda sorumluluk üstlenen Çakar, GSK’nın Londra ofisinde görev yapmak üzere Uzmanlık Tedavileri Global Pazarlama Direktörü olarak atandı.

GSK'nın Global Pazarlama Direktörlüğüne Ceyhun Çakar getirildi.

GSK'dan yapılan açıklamaya göre, şirkette yurt içi ve yurt dışında 9 yıldır farklı pozisyonlarda sorumluluk üstlenen Çakar, GSK’nın Londra ofisinde görev yapmak üzere Uzmanlık Tedavileri Global Pazarlama Direktörü olarak atandı.

2013 yılında başlayan GSK kariyeri boyunca Türkiye, İngiltere ve Rusya’da solunum, aşı ve klasik markalar dahil olmak üzere farklı alanlarda liderlik görevlerinde bulunan ve son görevinde GSK Türkiye Klasik Markalar İş Birimi Direktörü ve Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapmakta olan Çakar, 7 Temmuz itibarıyla kariyerine İngiltere’de Uzmanlık Tedavileri Global Pazarlama Direktörü olarak devam edecek.

Ortaokul ve lise eğitimi Robert Kolej'de tamamlamayan, İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi MBA programını başarıyla tamamlayan Ceyhun Çakar, 2013 yılında GSK ailesine katıldı.

Verilen bilgiye göre, gelişim ve yetenek yönetimi stratejileri doğrultusunda başarılı liderler yetiştirmeyi hedefleyen GSK Türkiye, çalışanlarına global ölçekte farklı kariyer fırsatları sunuyor.

Yer aldığı bölgedeki ülkeler içerisinde yurt dışına en çok yetenek gönderen ülke olmasıyla öne çıkan GSK Türkiye’den son 3 yıl içinde toplamda 31 çalışan bölge ofislerinde ve yurt dışında farklı rollere atandı.

 

 

ABONE OL