Magazin Kaynak: Tarık DURMAZ 27.05.2024 09:00

Gökhan Türkmen'den Türkiye'de bir ilk

Gökhan Türkmen 360 derece sahne konseptiyle yeniden Zorlu PSM'de müzikseverlerle buluştu!
Gökhan Türkmen'den Türkiye'de bir ilk

Mahşer’,  ‘Taş’, ‘Lafügüzah’, ‘Büyük İnsan’, ‘Aşk Lazım’, ‘Biraz Ayrılık’, ’Herkes Yolunda’, ‘Bal’, ‘Aşk’, ’Çatı Katı’, Kalbim(Organik) adlı parçalarıyla müzik listelerinde üst sıralardan inmeyen Gökhan Türkmen, kariyerinin en çarpıcı ve heyecan verici projelerinden ‘Kontekst 360’ adını verdiği sahne düzeniyle müzikseverlere unutulmaz bir konser gerçekleştiri.  

 

Bu çok özel sahne düzenindeki konserin ilkini 2023 yılında Zorlu Psm Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştiren, sevenleri ve müzik eleştirmenlerinden büyük övgüler alan Gökhan Türkmen, hem görsel hem de işitsel bir şova, yine müzisyen arkadaşları ve konuklarıyla imza attı. Biletleri tükenen konsere 4 ay gibi bir sürede hazırlanan Türkmen, 14 kameranın hem çektiği hem de sahnenin üstünde yer alan led ekranlarda inanılmaz bir görsel şov ve performansla nefesleri kesti.  


Her saniyesi ayrı bir lezzete sahip konserde Türkmen'in kariyerinin en seçkin şarkılarına, farklı bir müzikal yaklaşımla özel düzenlemeler yapıldı. 3 saate yakın durmaksızın akan sahne performansında Türkmen'e Birkan Nasuhoğlu, Harmanadam ve Aga B eşlik etti. Yüksek bir prodüksiyonla hazırlanan Konstekst 360, Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en özel sahne tasarım çalışması oldu.

 

16 yıla 8 albüm, 4 EP ve 37 single çalışması sığdıran Gökhan Türkmen’in ‘Kontekst 360’ adını verdiği konserinde binlerce sevenin yanı sıra Ayça Varlıer, Duygu Sarışın gibi ünlü oyuncularda yalnız bırakmadı.