Vakıf Katılım web
Spor Kaynak: Hibya Haber Ajansı 19.05.2024 10:00 Güncelleme: 19.05.2024 15:42

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Anıtkabir'de

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Anıtkabir'de

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

Bakan Bak, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

“Milli Mücadele’nin meşalesini yakmanızın üzerinden tam 105 yıl geçti. Tarihin akışını değiştiren o meşale bugün Türk milletinin ve gençliğinin ruhunda aynı heyecan, umut ve inançla yanıyor. Gençlerimiz, kendilerine emanet edilen canımızdan aziz bu vatanı aydınlık yarınlara taşımak için tüm gücüyle çalışırken, biz de onları her gün gelişen güçlü imkanlarla destekliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında da aşkla, yılmadan çalışarak ülkemizi ve bayrağımızı her alanda yüceltmeye devam edeceğiz. Eğitimde, bilimde, sanatta, sporda dünyaya iz bırakan, yol açan, öncülük eden gençlerimizle omuz omuza vererek, emanetinize sadakat ve vefayla sahip çıkacağız.

Dün olduğu gibi bugün de Türkiye’nin en büyük gücü, gençliği. Gençliğin en büyük gücü ve ilham kaynağı ise köklerinden gelen inanç ve kararlılıktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle zatıalinizi ve milletin istiklali, istikbali yolunda canla, başla mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun.”