Spor Kaynak: Musa ALİOĞLU 22.02.2024 13:42

Boat Show'da deniz tutkunlarıyla buluştu

Türkiye'nin denize girilebilen ilk marinası olan mavi bayrak sahibi Martı Marina & Yacht Club, katıldığı Bosphorus Boat Show Kara Fuarı'nda deniz tutkularından yoğun ilgi gördü. Deneyimli kadrosu, 7/24 hizmet anlayışı, her boyutta 380 tekne kapasitesi ile Martı Marina & Yacht Club, yanı başındaki Martı Hemithea Hotel ile birlikte misafirleri için deniz ve karayı birleştiren, ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.
Boat Show'da deniz tutkunlarıyla buluştu

Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) tarafından organize edilen ve Türkiye’nin en büyük tekne fuarı Bosphorus Boat Show Kara Fuarı, bu yıl 17-24 Şubat 2024 tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Birbirinden lüks tekne ve yatların boy gösterdiği, deniz tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği fuarda, marinalar ve diğer sektör paydaşları da yerlerini aldı. 

İlk gün itibari ile renkli ve hareketli bir atmosfere sahne olan fuarda, Türkiye turizm sektörünün köklü ve öncü markası Martı Hotels & Marinas, bünyesindeki Martı Marina & Yacht Club ile geleneksel olarak yerini aldı. Fuarda misafirlerini 3’üncü salondaki standında ağırlayan Martı Marina & Yacht Club ziyaretçilerini, sunduğu ayrıcalıklı hizmetler hakkında bilgilendirdi.

Deniz tutkunlarının en gözde yat limanları arasında yer alıyor

Büyüleyici koyları ile dünyanın en özel tatil merkezlerinden biri olan Marmaris, Hisarönü’nde Orhaniye Köyü’nde hizmet veren Martı Marina & Yacht Club, eşsiz konumu ve ayrıcalıklı hizmetleri ile deniz tutkunlarının en gözde yat limanları arasında yer alıyor. Aynı zamanda Ege’nin cazibe merkezlerine yakınlığı ile turistlerin ve deniz tutkunlarının uğrak yeri olan Martı Marina & Yacht Club; gözlerinizi maviliklere açıp güneşin keyfini çıkaracağınız, mavisiyle yeşiliyle ruhunuzu dinlendireceğiniz, mükemmeliyetçi hizmet anlayışıyla Türk ve dünya mutfaklarından farklı lezzetler sunan restoranlarıyla misafirlerine benzersiz bir tatil ve konaklama keyfi sunuyor.

“Denizi kara ile bütünleştiren ayrıcalıklı hizmet sunuyoruz”

Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin; “Martı Marina & Yacht Club olarak, deniz tutkunlarını ve sektörün tüm unsurlarını buluşturan bu önemli organizasyonda yer almaktan mutluyuz. Bu organizasyonları, Martı Marina & Yacht Club olarak, daha fazla denizsevere ulaşmak ve markamızı, hizmetlerimizi tanıtmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Şu ana kadar ziyaretçilerimizin gösterdiği yoğun ilgi mutluluk verici. 

Martı Marina & Yacht Club, gerek lokasyonu ve içinde yer aldığı doğal güzellikler, gerekse ayrıcalıklı hizmetleri ile bir marinadan çok daha ötesini sunuyor. Her boyutta denizde 380 tekne bağlama, karada da 100 tekne kapasiteye sahip tesisimizde, deneyimli kadromuzla, misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde 24 saat kesintisiz hizmet sunuyoruz. Marinamızda denizde bağlama hizmetinin yanında, 6 metre genişlik ve 50 tona kadar teknelere bakım-onarım hizmeti de veriyoruz. Mavi bayraklı plajımız ise misafirlerimize sunduğumuz ayrıcalıklardan sadece bir tanesi. 

Ayrıca Martı Hotels & Marinas’ın turizm sektöründe yarım asrı aşan tecrübesi ile misafirlerine farklı ve çok özel bir tatil deneyimi yaşatan Martı Hemithea Hotel de, marinamızla bütünleşmiş konumda. Adını Antik Yunan Mitolojisindeki sağlık ve güzellik tanrıçasından alan Martı Hemithea, ayrıcalıklı butik hizmet anlayışı, doğayı lüks ile buluşturan konforu, Ege ve Akdeniz rüzgarlarının estiği balkon ve teraslara sahip 30 oda ve süiti ile misafirlerimize çok özel bir konaklama hizmeti veriyor. Butik otelimiz ile birlikte misafirlerimize, deniz ve karayı birleştiren unutulmaz bir tatil ve konaklama deneyimi sunuyoruz” dedi. 

“Doğal, kültürel, sosyal doku ile uyumlu, yöre halkı ile iç içeyiz”

Tüm otellerinde olduğu gibi marinalarıyla da bölgedeki doğal, kültürel ve sosyal doku ile uyuma büyük özen gösterdiklerini belirten Oya Narin, “Marinamızla bütünleşen butik otelimizin adını aldığı Hemithea kazılarına sponsorluğumuzu sürdürüyoruz. Yöre halkı ile de her daim iç içeyiz, çeşitli etkinlikler, yelken yarışları düzenliyoruz. Yat kulübümüzde, bölge çocuklarına burslu yelken eğitimleri veriyoruz, çeşitli su sporları öğretiyoruz. Yine diğer tesislerimizde olduğu gibi burada da bir okulumuz var. Marinamızın bulunduğu köy olan Orhaniye’de İnci Narin Ortaokulu, öğretmen ve öğrencileriyle de, yaptığımız etkinliklerle bir araya geliyoruz” açıklamasında bulundu.