TRT  web masthead
Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 18.05.2024 16:01 Güncelleme: 17.05.2024 15:17

Babacan: Karanlık aynı, değişen tek şey arabalar ve plaka numaraları

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen değerlendirme toplantısında açıklama yaptı.
Babacan: Karanlık aynı, değişen tek şey arabalar ve plaka numaraları

Babacan, açıklamasında “Karanlık aynı, değişen tek şey arabalar ve plaka numaraları. Susurluk’taki siyah Mercedes’i herhalde hatırlıyorsunuz. Yine siyah arabalar, çakarlı arabalar. O gitti, yerine iddianamelerden bilhassa uzak tutulmaya çalışılan başka araçlar geldi.” dedi.

Yargının karar verirken siyasi partilerin genel merkezlerine bakmadığını söyleyen Babacan, “Yargı karar verirken Beştepe’ye bakmaz. Yargı, dediğim gibi Anayasa’ya bakar, yasalara bakar ve vicdanına bakar; ona göre karar verir. Siyasileşmiş, klikleşmiş bir yargı adalet dağıtamaz. Onlarca yıldır bunu yaşadık ya, hala görmüyor musunuz, anlamıyor musunuz?” diye konuştu.

Babacan, DEVA Partisi’nin anayasa çalışmasının çoktan hazır olduğunu dile getirerek, “Ben buradan iktidara sesleniyorum: Anayasa tartışmalarını, kendi şahsi gündeminizi dayatma ortamı olarak görmeyin. Kendi şahsi gündeminize bir vesile olarak bilmeyin. Yeni Anayasa mutlaka toplumun her kesimine kulak verilerek hazırlanmalı.” şeklinde konuştu.