TRT  web masthead
Siyaset - Politika Kaynak: Ali Naki ÖZKAN 21.04.2024 18:00 Güncelleme: 21.04.2024 11:39

Babacan: Deprem gerçeğinden, seçimlerden sonra da aynı ciddiyetle söz etmek zorundayız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Tokat'taki depremlerden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek "Deprem tüm Türkiye'de önceliğimiz olmalı" dedi.
Babacan: Deprem gerçeğinden, seçimlerden sonra da aynı ciddiyetle söz etmek zorundayız

Babacan, verilen vaatleri gerçekleştirme zamanı geldiğini belirterek “Tokat’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can ve mal kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum. Dün ve bugün yaşanan depremler, bizlere acı gerçeği bir kez daha hatırlattı: Felaket kapıda. Seçimleri geride bıraktık. Seçimlere giderken ülkenin en büyük sorunu olan; her fırsatta konuşulan, her tartışma programında bir numaralı gündem olan deprem gerçeğinden, seçimlerden sonra da aynı ciddiyetle söz etmek zorundayız. Depremi hatırlamak zorundayız. 31 Mart’ta seçilen tüm belediye başkanlarına ve her fırsatta yaptığı-yapacağı konut sayısını vurgulayan, ‘Bu işi biz çözeriz’ diyen iktidara sesleniyorum: Şimdi icraat zamanı. Şimdi verilen vaatleri gerçekleştirme zamanı. Şimdi yurdun dört bir yanında depreme karşı hazırlanma zamanı." diye konuştu.

“Deprem tüm Türkiye'de önceliğimiz olmalı” diyen Babacan, şu ifadeleri kullandı:

“Biz deprem raporumuzu hazırladık, iktidara gönderdik. Yapılacaklar belli. Deprem tüm Türkiye'de önceliğimiz olmalı. Sadece seçimlerden önce hatırlanmamalı.”