Vakıf Katılım web
Spor Kaynak: Tarık DURMAZ 19.05.2024 08:48

Antalya Körfezi hafta sonu Antalya Yat Yarışı Coral Cup ile renkleniyor

Antalya Körfezi hafta sonu Antalya Yat Yarışı Coral Cup ile renkleniyor

Türkiye Yelken Federasyonu'nun 2024 faaliyet programında yer alan “Antalya Yat Yarışı Coral Cup”, Antalya Yelken Spor Kulübü organizatörlüğünde ana sponsor Coral Travel ve ev sahibi sponsor Setur Marina iş birliği ile 18 Mayıs Cumartesi günü düzenleniyor. 

 

Antalya Körfezi’nde rüzgar arayacak yelkenli yatların renkli mücadelesi vatandaşlarca Konyaaltı Sahili Varyant bölgesinin tümünden izlenebilecek. Yarış saat 12:30’da başlayacak. Kazananlar yarış gününün akşamında Setur Marina’da düzenlenecek özel bir törenle ödüllerini alacak.

 

 
Amatör takımlar yarış heyecanını yaşayacak 

 

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve önümüzdeki yıllarda geleneksel hale dönüşecek olan Antalya Yat Yarışı Coral Cup, amatör yelkencilerin deniz tutkularını ve yarış heyecanını yaşaması için önemli bir fırsat sunuyor. 12 mil uzunluğundaki parkurda boyları 9 ila 20 metre arası yelkenli teknelerin katılacağı Coral Cup’ta, World Sailing yelken yarış kuralları uygulanacak. Dört sınıfa ayrılarak yarışacak yelkenli tekneler saat 12:30’da aynı anda start alacaklar. 20’den fazla yelkenli teknenin mücadele vermesi beklenen Coral Cup’ta yer almak isteyen takımlar için başvuru kayıtları yarış günü saat 09:00’a kadar açık kalacak.

 

 

Coral Travel Group Hakkında:

1992 yılındaki kuruluşundan bu yana Türkiye’nin en büyük turizm markalarından biri olmayı başaran Coral Travel Group, tur operatörlüğü, konaklama, destinasyon hizmetleri havacılık, seyahat acenteliği, bilgi teknolojileri ve güvenlik alanlarında sektörün en güvenilir markalarıyla uluslararası turizm endüstrisinde büyümeye devam ediyor. 22 ülkedeki 37 şirket ve 5 binden fazla çalışanıyla Coral Travel Group, yılda 3 milyondan fazla turiste hizmet veriyor.  

Grup, tur operatörlüğü ve satış acenteliği alanında Coral Travel (Almanya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Gürcistan, İsviçre, Letonya, Litvanya, Polonya, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna) ve FERIEN Touristik (Almanya), destinasyon hizmetlerinde ODEON Tours (Türkiye, Mısır, Yunanistan, İspanya, BAE, Tayland,Tunus, Vietnam), konaklamada Coral Group Hotels (Seven Seas Hotels, Marvida Hotels, Xanadu Resort), B2B otel tedariğinde ODEONBEDS, bilgi teknolojilerinde ODEON Yazılım ve Teknoloji, güvenlik alanında ise Odeon Güvenlik ve Danışmanlık markalarıyla faaliyet gösteriyor.