Kültür Sanat Kaynak: Hibya Haber Ajansı 25.04.2024 10:30 Güncelleme: 24.04.2024 14:07

18 ilden 400 satranç sporcusu Adana'da yarıştı

12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Satranç Turnuvası, 19-21 Nisan tarihlerinde, ASKİ Atatürk Spor Salonu'nda Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilciliği ve Karnaval Komitesi organizasyonunda gerçekleştirildi.
18 ilden 400 satranç sporcusu Adana'da yarıştı

4 farklı kategoride düzenlenen turnuvaya 18 farklı ilden 400'ü aşkın sporcu katılım sağladı.

Turnuvanın açılış töreni Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Adana Satranç İl Temsilcisi Demir Gündoğdu, basın mensupları, veliler ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Demir Gündoğdu turnuvayla ilgili şunları söyledi:

"Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce satranç tutkunu karnaval coşkusunu satranç ile yaşamaya geldi. Bizlere bu olanağı sağlayan ve ilimizde satrancın yaygınlaştırılmasına büyük destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar'a satranç ailemiz adına çok teşekkür ediyorum."

4 farklı kategoride 3 gün 7 tur süren büyük heyecanda ödüller sahibini buldu. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından turnuvaya katılan tüm sporculara Katılım Belgesi ve Madalya, derece elde eden sporculara ise Kupa ve toplamda 101 bin lira nakdi ödül dağıtıldı.