Eğitim Kaynak: Özlem BABACAN 27.05.2024 10:00 Güncelleme: 27.05.2024 11:56

Zeytinburnu Kültür Sanat 15. dönem kursiyerlerini mezun etti

Zeytinburnu Kültür Sanat (ZKS), sanat ve eğitimle dolu geçen bir yılın ardından, mezuniyet şöleniyle kursiyerlerinin mezuniyetini kutladı.
Zeytinburnu Kültür Sanat 15. dönem kursiyerlerini mezun etti

Zeytinburnu Kültür Sanat (ZKS), bu yıl 15’inci dönem mezunlarını düzenlediği mezuniyet töreni ve sergiyle uğurladı. Açılış töreninin hemen ardından ise Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yine kursiyerlerin hazırladığı gösterilerden oluşan mezuniyet şöleni gösterileri yapıldı. 

Zeytinburnu Kültür Sanat Mezuniyet Şöleni’nin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ömer Arısoy, özellikle kalabalık nüfuslu belediyelerde kültür sanat faaliyetlerinin temel belediyecilik hizmetleri arasında yer almasının önemine dikkat çekerek; “Ben, meslektaşlarımız arasında da söylüyorum, nüfusu yüz binin üzerindeki ilçe belediyeleri için kültür sanat faaliyetleri temel belediyecilik işlerinden sayılmalıdır.'' dedi.

Başkan Arısoy’un ardından bir konuşma yapmak için sahneye çıkan Zeytinburnu Kaymakamı Adem Uslu konuşmasında, “Öncelikle bu eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen, başta bu kursların tertibinin mimarı olan Belediye Başkanımız olmak üzere, belediyemizin bütün ekibine, yine bu kursların açılmasında ve kursiyerlerin yetiştirilmesinde emekleri ile, yol göstericilikleri ile kursiyerlerimizi hazırlayan kurs hocalarımıza ve tabii ki varlıkları ile İstanbul’un dört bir tarafından bu kurslarımıza iştirak ederek devamlılıklarını sağladıkları için o güzel eserleri ortaya koyan saygıdeğer kursiyerlerimize, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

2009 yılından bugüne Zeytinburnu Kültür Sanat’ta devam eden kültür sanat kursları bu sezon 15’inci mezunlarını verdi. Bugüne kadar 37 bin 796 kişiye hizmet veren kültür sanat kursları, bu yıl toplam 25 branşta eğitim sundu. 25 branş için 3 bin 928 ön kayıt alan kurslardan bu yıl toplam bin 515 kişi mezun oldu. 

Gösterilerin sonunda ZKS mezunlarına sertifikalarını Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve Zeytinburnu Kaymakamı Adem Uslu birlikte takdim etti.