Vakıf Katılım web
Dünya Kaynak: Hibya Haber Ajansı 16.04.2024 00:30 Güncelleme: 15.04.2024 12:49

Zelenksi: Rusya, Ukrayna'ya karşı 130 İHA kullandı

Kiev, 14 Nisan (Hibya) - Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenksi, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı 130 insansız hava aracı (İHA) kullandığını ve çoğunu engellemeyi başardıklarını açıkladı.
Zelenksi: Rusya, Ukrayna'ya karşı 130 İHA kullandı

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenksi, geçen hafta Rusya'nın Ukrayna'ya karşı neredeyse 130 insansız hava aracı (İHA) kullandığını ve çoğunu engellemeyi başardıklarını aktararak, 80'den fazla Rus füzesi ve neredeyse 700 güdümlü hava bombasının da Ukrayna’ya karşı kullanıldığını söyledi.

Rusya’nın kendisine yapılan yaptırımları atlatabildiğini vurgulayan Zelenksi, Ukrayna’nın hayati yardım paketini aylardır beklediğini, ancak hala ABD Kongresi'nde oylama yapılmadığının altını çizdi.

Zelenksi boşa harcanacak zamanın olmadığını, hayatının terör tarafından tehdit edildiğini vurgulayarak, dünyanın her yerinde, Avrupa'da, Orta Doğu'da veya başka bir yerde, savaşın kötülüğünün yayılmasını önlemek için her çaba gösterilmesi gerekildiğini söyledi.

Zelenksi, Ukrayna, Orta Doğu ve dünyanın geri kalanı eşit şekilde adil ve güvenilir bir barışı hak ettiğini de sözlerine ekledi.