VF_Detay
 3
Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
EVLİYA ÇELEBİ HAKLI

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kenti olan Gaziantep; nüfusu, ekonomik potansiyeli, kültürel zenginlikleri, tarihi dokusu ve büyükşehir statüsüyle metropol bir kent olma özelliği ile yerli yabancı insanların ilgisini çeken bir şehir. Gaziantep denince ilk akla gelen belki yemekleri, fakat gidip gezince yemeklerinden başka özel yerlerinin de olduğunu hemen görüyorsunuz.

06 Şub 2018

Demir: Ekonomik ve sosyal refahı sürdürülebilir kılacak değerler sanat değerleridir. Eğer siz sanat değerleri ile temellendiremezsiniz bu gelişmişliğinizi bunlar zaman içerisinde saman alevi gibi olup yanıp sönebilirler. Bunların sürdürülebilir ve sürekli olması için, kesinlikle toplumun sanatçıya ihtiyacı vardır.

02 Şub 2018

Duruay: Belediye başkanı olmadan iki büyük hayalim vardı. Birisi Mogan gölünün temizlenmesi, ikincisi Konya yolunun alta alınması.. Dünyanın ikinci büyük iç su projesi olan 'Mogan Gölü'nün Temizliği Projesi' ile bozkırın ortasında tekne yarışları yapacağız.

29 Oca 2018

Macaristan'a iltica eden halk oyunları topluluğu haberi gündemi meşgul ederken, Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun düzenlediği Ankara il yarışmasına katılıp da haklarının yendiğini söyleyen birkaç kişiden aldığım telefon üzerine Ankara'ya gittim.

24 Oca 2018

İstifa süreci ile gündemde bir hayli yer bulan, son günlerin en çok konuşulan ili Balıkesir.. Ve en çok konuşulan yeni belediye başkanı Zekai Kafaoğlu.. Kafaoğlu, 2017 Şubat'ta Altıeylül Belediye Başkanı iken yaptığımız röportajla sayfalarımıza konuk olmuştu. Başkan Kafaoğlu 9 ay gibi kısa bir süre içerisinde, hem kendi partisinin hem de muhalefetin desteğini alarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi. Başkan Kafaoğlu 'Enerjimizi işimize harcamalıyız. Siyasetçi güçlü insanlar ile çalışmalı. Başarılı ve akıllı insanların aklını kullanmalı, onlardan korkmamalı ve çok çalışarak, hak ederek bir yerlere gelmeli. İnsanın kendisi pozitif olursa, etrafına enerji verirse başaramayacağı şey olmaz.' sözleriyle bir manada insan olmanın ve kendine güvenen insanın özetini yapıyor. "Hayatımda tevazuyu elden bırakmam" diyen Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Balıkesir'i, 2018 projelerini ve belediye başkanı seçilme sürecini tüm samimiyeti ile konuştuk.

22 Oca 2018

Uganda Cumhuriyeti Nakawa Belediye Başkanı Ronald Balimwezo, Kahramankazan'ın 15 Temmuz darbe girişiminin engelenmesinde gösterdiği vatanseverliğin tüm dünya tarafından örnek alındığını belirterek, "Bu kahramanlığı yerinde görmek için Kahramakazan'dayız ve böyle bir kardeş şehrimiz olduğu için gurur duyuyoruz" dedi.

15 Oca 2018

Elazığ'ın ismi, Sultan Abdulaziz'in tahta çıkışının 5.yılında Hacı Ahmed İzzet Paşa devrinde şehire tayin edilen, Vali İsmail Paşanın teklifi ile 1867 yılında "Mamurat al-aziz" olmuş.

08 Oca 2018

Özellikle merak ettiğim atanan kayyumlar ve halkın bakış açısı..

03 Oca 2018