TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİNDE SON SÜREÇ

Ülkeler arasında üst düzey seviyede yapılan bu görüşmeler hakkında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Türkiye ile Yunanistan arasında dört buçuk yıldır yapılmayan istikşafi görüşmeler İstanbul'da başladı.

Çarşamba 27 Ocak 2021 02:30
MACERA DOLU AMERİKA

Tüm dünyaya karşı güç olan ama kendi çıkarları söz konusu olduğunda kendi iç eyaletlerine karışamayan Amerika görmekteyiz.

Çarşamba 20 Ocak 2021 00:00
BAYRAKLAR KİMİN ELİNDE?

Dünyada farklı ülkelere baktığımızda, birçoğunda halkların yönetimde bulunan idarecilerden memnun olmadığını ve toplumsal hareketlenmeler yaşandığını görüyoruz.

Çarşamba 06 Ocak 2021 02:15
AKDENİZ'DE SULAR DURULMUYOR

Ülkemizin mavi vatanı olan denizlerimiz üzerindeki haklarımıza yönelik yapılan bu haksız ve arsız saldırılara karşı dik duruşumuzu görmezden gelerek, adeta bir oldubitti havası içerisinde kendi hain ve hayâsız planlarını uygulamak için her türlü yola başvuruyorlar.

Çarşamba 30 Aralık 2020 02:15
AVRUPA NEREYE KOŞUYOR?

Bu açıdan baktığımızda Avrupa; Haçlı savaşlarının doğduğu, önemli kısıtlamaların yaşandığı, insanların yakıldığı, engizisyon mahkemelerinin kurulduğu, diğer ülkelere kapitülasyonlar veya bizzat sömürgeleştirme yolu ile baskı kuranların vatanı.

Çarşamba 23 Aralık 2020 02:15
AŞI GERÇEĞİ

Bilindiği üzere dünya üzerindeki birçok önemli hastalığa yakalanmamanızı koruyan, yakalansak bile hastalıkları "hafif" şekilde atlatmamızı sağlayan bir önlemdir aşılar.

Çarşamba 16 Aralık 2020 02:15
NEREDEN NEREYE...

Dünya pazarında silah teknolojisinin devleri olan ülkelerin, çok uzun zamanlardır ordumuzu donatma, halkımızı koruma çabalarımızı bilerek ve isteyerek engellediklerini, genellikle kullanım ömrünün sonlarına yaklaşan teknolojileri sattıklarını ve bizim bu alanlarda araştırma, geliştirme çalışmalarımızı baltaladıklarını bilmeyen kalmadı.

Çarşamba 02 Aralık 2020 02:15
SON GÜNLER VE TEDBİRLER

Dünya genelinde yapılan çalışmalarla, salgının önünün kesilebilmesi için başta hastalığın kaynağı olan Çin olmak üzere ABD, Almanya, Rusya ve İngiltere de çeşitli aşıların geliştirildiğini izliyoruz.

Salı 24 Kasım 2020 00:00