BU ŞARKI KADINLARIMIZ İÇİN

Magazin Cuma 16 Nisan 2021 05:00

Yılmaz Morgül son şarkısını dijital platformdan piyasaya çıkartmanın heyecanını yaşıyor.

Bu şarkı kadınlarımız için

Ünlü sanatçı sözleri Aşkın Tuna’ya bestesi ve müziği ise Coşkun Kıvılcım’a ait olan “Gülü Soldurmam” adlı şarkısının tüm şiddet mağduru kadınların hislerini anlattığını belirterek şarkıyı annesine ve tüm kadınlara armağan ettiğini söyledi.

En son iki yıl önce yeni şarkısını piyasaya çıkartan Yılmaz Morgül “Gülü Soldurmam” adını verdiği yeni şarkısını bugün dijital platformdan piyasaya çıkarttı. Sanatçı şarkıyı ilk duyduğu andan itibaren çok etkilendiğini belirterek, şarkının tüm kadınların hislerini anlattığını söyledi. Kadınların hayatta çok önemli olduklarını ve çok kıymetli olduklarını söyleyen Yılmaz Morgül annesinin ciddi bir rahatsızlık geçirdiğini ve son günlerde annesi ile yakından ilgilendiğini söyledi. Annesinin rahatsızlığından çok etkilendiğini ve yeni şarkısının de buna denk geldiğini belirterek “Annem benim için çok önemli. Onun hastalığı bana tüm kadınların ne kadar kıymetli olduklarını bir kez daha hatırlattı. Bu şarkının sözleri sanki kadınlar için yazılmış. Ben de bu şarkıyı başta annem olmak üzere, Atamızın annesi Zübeyde hanımdan Kurtuluş Savaşı'nda mermi taşıyan Nene Hatun’a. İlk kadın doktorumuz Safiye Ali’den, Sabiha Gökçen’e, güzellik kraliçemiz Keriman Halis’e, Müzeyyen Senar’a, Leyla Gencer’e kadar tüm kadınlarımıza armağan ediyorum. Özellikle de şiddet mağduru kadınlarımıza” dedi.

Şarkısına geçtiğimiz günlerde Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Kültür Merkezi’nde klip çeken Yılmaz Morgül sahnede saz arkadaşları ile gazino havası yarattığını söyledi. Türk sanat müziğinin ağır bir havası olduğunu belirten sanatçı “Bu şarkıya klip çekerken özel bir havası olsun istedim. Şarkı çok duygu dolu ve güzel bir şarkı” dedi.

Gülü Soldurmam (şarkı sözleri)

Dikeni batsa da çok kez elime

Uğrunda akacak kanı durdurma

Koyamam kimseyi bil ki yerine

Yüreğimde açan gülü soldurmam

Bendeki mevsimler sana hep bahar

Üstüne titredim sonsuza kadar

Gelmesin istemem teline zarar

Yüreğimde açan gülü soldurmam

Bazen yağmurdur gözyaşım sana

Bazen güneştir şu aşkım sana

Elbette bakması çok zordur ama

Yüreğimde açan gülü soldurmam

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR