Kuveytrk_
Kuvyt

YENİ KLİBİNİ SAĞLIK EMEKÇİLERİNE ADADI

Magazin Pazartesi 23 Kasım 2020 04:38

Geçtiğimiz ay yayınladığı nostaljik kliple dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mehmet Er'den sürpriz bir proje daha...

YENİ KLİBİNİ SAĞLIK EMEKÇİLERİNE ADADI

2 Aralık'ta Mer Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alacak yeni teklisi için tabuları yıkan Mehmet Er, çok konuşulacak bir projeye imza attı.

Daha önce İbrahim Tatlıses, Zara ve Demet Akalın gibi isimler tarafından seslendirilen ve sözleri Tahir Paker, müziği Burhan Bayar'a ait "Vur Git Beni" adlı eseri yeniden yorumlayan Mehmet Er, şarkının klibi içinse oldukça özgün bir hikaye tercih ederek, pandemi döneminde toplum sağlığı için gece gündüz çalışan sağlık emekçilerini konu edindi.

HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIKÇILAR İÇİN SAYGI DURUŞU

Covid-19'la mücadele esas alınarak kısıtlı bir ekiple tüm önlemler alınarak gerçekleştirilen çekimlerde, hemşire eşini kaybeden bir doktorun hikayesi anlatılırken sette zaman zaman duygusal anlarda yaşandı... Çekimlerin tamamlanmasının ardından hayatını kaybeden sağlıkçılar için bir dakika saygı duruşunda bulunan set ekibi, sosyal mesafe ve maske kurallarına da azami özen gösterdi.

TÜM GELİRLERİNİ SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞIŞLAYACAĞIZ...

Genç yönetmen Enes Bilal Taşçı yönetmeliğinde yaklaşık 13 saatte tamamlanan çekimlerin ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Er, "Dünya olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz ve bu sürecin en unutulmaz kahramanları şüphesiz ki; sağlık emekçileri... Aylardır bizler için kendi hayatlarını hiçe sayarak gece gündüz çalışıyorlar. Maalesef bu sürecin içinde aramızdan ayrılan doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız da oldu. Hepsine rahmet diliyorum. Bugün burada verdiğimiz emek, onların hikayesine birazda olsa dikkat çekebilmek adınaydı... Bu bir klipten öte kısıtlı imkanlarla hayata geçirmeye gayret gösterdiğimiz bir vefa projesi. Umarım amacımıza ulaşırız" dedi ve ekledi; "Klibimizin tüm dijital gelirlerini Sağlık Bakanlığı'na bağışlayacağız" dedi.

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR