TDV sağ 160x600

TAHTALI RUN TO SKY SONA ERDİ

Spor Pazar 15 Mayıs 2022 17:25

Antalya'da "Zirveye birlikte koşalım" sloganıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen "Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky" tamamlandı.

Tahtalı Run to Sky sona erdi

Antalya'da "Zirveye birlikte koşalım" sloganıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen "Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky" tamamlandı.

Üç gün süren organizasyon kapsamında Ultra Sky, Berg Sky Race, Tahtalı Run to Sky ve KemeRun yarışlarının birincileri belli oldu.

113 kilometre uzunluğundaki Ultra Sky Race'de 21 saat boyunca verdiği mücadelenin ardından ilk sırayı Kaan Tuna elde etti. Tuna, böylece kariyerinde katıldığı ilk ultra skyrunning yarışında birinci olma başarısı gösterdi.Tahtalı dağının manzarası ve doğası eşliğinde koşulan 65 kilometre uzunluğundaki Berg Sky Race'de ise birinciliği Aleksandr Strukov kazandı.Çıralı sahilinden başlayıp 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı dağının doruk noktasında tamamlanan 27 kilometrelik Run to Sky yarışında, finiş çizgisini ilk Zülfü Karabulut gördü. Rus sporcu Ekaterina Ryazanova, yarışı 4 saatin altında tamamlamayı başararak kadınlarda parkur rekorunu kırdı.Bu yıl ilk defa eklenen 12 kilometrelik KemeRun etabında ise Mustafa Çınar ve Hülya Kıvrak ilk sırada yer aldı.Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky’ın en genç koşucusu 18 yaşındaki Eren Özmen, en tecrübeli ismi ise 75 yaşındaki Peter Simpson oldu.Organizasyonun ödül törenine, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ve diğer yetkililer katıldı.

ABONE OL