TDV sağ 160x600

SIRA DIŞI ÇOCUKLARI ANLAMA REHBERİ: ZOR DEĞİL SIRA DIŞI ÇOCUK

Kitap Perşembe 20 Ocak 2022 08:08

Ebeveynler için en iyi 20 kitap arasında seçilen ve dünyada 1.000.000'dan fazla ebeveynin başucu kitabı olan, Zor Değil Sıra Dışı Çocuk Altın Kitaplar etiketiyle okurlarla buluştu. Mary Sheedy Kurcinka Zor Değil Sıra Dışı Çocuk kitabında, gerçek yaşam öykülerinden örnekler sunarak olumlu bir bakış açısı kazanmanızı sağlıyor.

Sıra Dışı Çocukları Anlama Rehberi: Zor Değil Sıra Dışı Çocuk

Genelde “zor” veya “inatçı” olarak nitelendirilen sıra dışı çocukların, yetişkinlerde değer verdiğimiz, ancak çocuklarda zorlayıcı bulduğumuz özellikleri vardır. Araştırmalar sıra dışı çocukların “daha fazla” olmaya meyilli olduğunu gösteriyor. Bu çocuklar mizaçları gereği, ortalama bir çocuktan daha yoğun, daha hassas, daha algısal, daha ısrarcıdırlar ve çok daha yavaş uyum sağlarlar.

Ebeveynler için en iyi yirmi kitaptan biri seçilen ve tüm dünyada bir milyondan fazla satan Zor Değil Sıra Dışı Çocuk’ta Mary Sheedy Kurcinka, gerçek yaşam öykülerinden örnekler sunarak olumlu bir bakış açısı kazandırıyor. Bu kitap sıra dışı çocuğunuzu yetiştirirken çocuğunuzu anlamanızı, olumsuz etiketlerden kurtulmanızı, sorunlarla baş etmek için planlar yapmanızı ve kendi ebeveynlik anlayışınıza daha yakından bakmanızı sağlayacak.

 Mary Sheedy Kurcinka Hakkında

Uluslararası kabul görmüş bir konuşmacı ve ebeveyn eğitimcisidir. Minnesota’da üçüncü nesil bir süt çiftliğinde doğan Mary, kocasıyla birlikte Montana, Bozeman’da yaşıyor. Artık birer yetişkin olan ve birlikte zaman geçirmekten çok keyif aldığı bir kız ve bir erkek çocuğu annesidir. Minnesota’nın en önemli Erken Çocukluk Aile Eğitimi programlarından birinin eski yöneticisi olan Mary, “Spirited Child and Kids, Parents” ve “Power Struggles” atölyelerinin kurucusu, “Parent Child Help”in yöneticisidir. En çok satanlar listesine giren Zor Değil Sıra Dışı Çocuk, Raising Your Spirited Child Workbook; Kids, Parents, and Power Struggles ve Sleepless in America kitaplarının yazarıdır.

ABONE OL