TDV sağ 160x600
Halkbank Ekonomi

SİNPAŞ'TAN YENİ PROJE: KORU AURA!

Ekonomi Perşembe 20 Ocak 2022 07:00

Gayrimenkul sektörünün en köklü firmalarından biri olan Sinpaş GYO 2022 yılına hızlı bir giriş yaptı. Sinpaş GYO yeni projesi Koru Aura'yı satışa sundu. Proje, pandemi ile birlikte değişen konut taleplerine uygun olarak hazırlandı...

Sinpaş'tan yeni proje: Koru Aura!

• Yıldıray GÖKKAYA

 Yaklaşık 50 yıllık deneyimiyle Türkiye’de gayrimenkul sektörüne öncülük eden Sinpaş GYO yeni projesi Koru Aura'yı tanıttı. Sinpaş GYO Sinpaş Koru Aura ile bir ilke imzaattı. Proje, pandemi ile birlikte değişen konut taleplerine uygun olarak hazırlandı. Bu özelliği ile de ilk özel yaşam projesi olarak hayata geçiriliyor. Koru Aura projesinde yaklaşık 2,2 milyar hasılat bekleniyor.

 Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, yeni yılda da kazandırmaya devam edeceklerini söyledi. Çelik, "Sinpaş Grubu olarak, tüm zorluklarına rağmen hedeflerimizi büyük ölçüde tutturarak yılı kapattık. 2022’de Koru Aura, Flatofis Finans Şehir, Boulevard Finansşehir, Sefaköy'de Boulevard Sefaköy, Sancaktepe’de Metrolife Premium, Koru Paşaköy Villa Projemiz, Kurtköy ticari projemiz, Ankara'da 360 konutluk Boulevard Çankaya projemiz olmak üzere 7 yeni projenin satışlarına başlayacağız" dedi.

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer proje ile ilgili şunları kaydetti; “Son iki yılda tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci hem ekonomiyi hem de sosyal hayatlarımızı önemli ölçüde değiştirdi. Çalışma koşullarımızdan yaşam alanlarımıza kadar önceliklerimiz ve iş yapış biçimlerimiz değişti. Bu büyük

değişimden en fazla etkilenen sektör ise kuşkusuz gayrimenkul oldu. Biz de bu doğrultuda, Sinpaş GYO olarak hazırladığımız yeni projelerimizi, pandemi sonrası yaşam alışkanlıklarına, yeni normalin ihtiyaçlarına ve teknolojik gelişmelere göre şekillendirdik. Koru Aura projesi, artık daha çok vakit geçirdiğimiz ev yaşamımızda istendiğinde home ofis istendiğinde e-okul ortamlarını kişiye özel yaşam alanlarıyla sunan, çok özel bir proje.”

Sinpaş Koru Aura projesi özellikle aileler için tasarlanmış büyük ev seçenekleri ile dikkat çekiyor. Projedeki konutlarda geniş teraslar, geniş balkonlar ve bahçeler ön plana çıkıyor.

22 bin 965 metrekare arsa alanı üzerine inşa edilen Sinpaş Koru Aura projesinde 2 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar bir çok konut tipi bulunuyor. Projede toplamda 530 konut yer alıyor. 5 bloktan oluşan Sinpaş Koru Aura teslimleri 2024 yılında yapılması planlanıyor.

Sinpaş'tan konut alanların çok fazla kazançlı çıktığını belirten Gacemer, şöyle konuştu: “Elde ettiğimiz satış rakamları, Sinpaş projelerinin tüketicinin gözünde ne kadar güvenilir bir yatırım aracı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Son 5 yılda Sinpaş’tan ev sahibi olanlar, dövize yatırım yapanlardan daha fazla kazanç sağladı. Üstelik bu beş yıllık dönemde kira getirisiyle de artı kazanç sağlamaya devam ettiler. Bu gurur veren değerleri son kampanyamız olan ‘Sinpaş’lılar Dolardan Daha Fazla Kazandılar’ kampanyamızda da işledik. Dolar kuru ve projelerimizin fiyatlarından hareket ederek örnek verecek olursak;

Queen Bomonti, satışa çıkış tarihi olan 15 Ocak 2016’dan sonra geçen beş yılda m2 fiyatında yüzde 211,4 değer kazandı. Aynı beş yıllık dönemde dolardaki artış yüzde 171,2 olarak gerçekleşti.

Dolardan çok kazandıran diğer projemiz Metrolife’ın satışa çıkış tarihi ise 6 Mayıs 2017. O günden bu yana geçen beş yılda projemizin m2 fiyatı artış oranı yüzde 492,1 oldu. Aynı dönemdeki dolar getirisi yüzde 279,5’de kaldı.

Bir diğer projemiz Gökorman, satışa çıkış tarihi 26 Nisan 2017. Beş yıllık dönemde m2 satış fiyatı artış oranı yüzde 484,6 iken aynı süreçteki dolar getirisi ise yüzde 277,4 olarak gerçekleşti.

Örnek vereceğim son projemiz Aydos Country, satışa çıkış tarihi 20 Ocak 2017. Metrekare satış fiyatı artış oranı yüzde 396,6. Aynı süreçte doların getirisi ise yüzde 253,8 oldu.

Bu projelerimizden ev sahibi olmuş Sinpaş’lılar, evlerinin değerlenmesi sayesinde dolara karşı dahi yüzde 40 ile yüzde 212 aralığında daha karlı olurlarken, üstelik ya mutlu bir şekilde sıcak yuvalarında yaşadılar ya da evlerini kiraya vererek bu kazançlarının üstüne bir de kira geliri elde ettiler.”

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR