Ekonomi Masthead
EKat Mobil

SİEMENS TÜRKİYE ÖĞRENCİLERLE DİJİTAL FUARDA BİR ARAYA GELDİ

Ekonomi Cuma 07 Mayıs 2021 09:40

Siemens Türkiye, "Dijital Geleceğini Şekillendir" mottosuyla düzenlenen Dijital Kariyer Günü kapsamında Türkiye genelinden üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Siemens Türkiye öğrencilerle dijital fuarda bir araya geldi

Siemens’in Türkiye’deki 165.Yılı kapsamında gençlerle bir araya gelen Siemens Türkiye ile Siemens Healthineers ve Siemens Gamesa şirketlerinden liderler, öğrencilere deneyimlerini anlattı, kariyer imkanlarını ve çalışma koşullarını geleceğin profesyonellerine aktardı.

165 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren, dünyada dijitalleşmeye öncülük eden Siemens Türkiye’nin “Dijital Geleceğini Şekillendir” mottosu ile hayata geçirdiği Dijital Kariyer Günü, ülkenin çeşitli üniversitelerinden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. 5 Mayıs Çarşamba günü online platformda düzenlenen etkinlikte öğrenciler geleceğin çalışma hayatı, yöneticilerin kariyer yolculukları, dijitalleşme, Siemens’te kariyer gibi önemli konularda bilgi edindiler.

“Gelecek için bugünü dönüştürür” ana temasıyla Türkiye’de 165.Yılını kutlayan Siemens Türkiye’nin Kartal ve Gebze kampüsleri ise sanal tur aracılığıyla öğrencilere açıldı. Çeşitli ödüllü oyunlarla keyifli bir atmosferde geçen etkinlikte gençler, Siemens Türkiye, Siemens Healthineers ve Siemens Gamesa’nın yetkilileri ile de bir araya geldiler.

Öğrencilerle buluşan Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Siemens’in 174 yıllık geçmişinde imza attığı ilkler ve Türkiye’deki 165 yıllık faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı. Gelis, “Siemens, tarihi boyunca dünya genelinde elektrifikasyona, iletişime, altyapıya öncülük etti. Bugün de dijitalleşmeye öncülük ediyoruz. 165 yıldır faaliyette olduğumuz Türkiye’de, ülkenin gelişimine pek çok katkı sunduk. Osmanlı’ya telgrafı getiren, 1913 yılında ilk elektrik tramvayını getiren, bundan tam 100 yıl sonra hızlı tren projesini hayata geçiren bir şirket olarak Türkiye ile birlikte büyümeye devam ediyoruz. En önemli odak alanlarımızdan biri olan Ar-Ge alanında 45 bin mühendis çalışıyor. Bu mühendislerden 700 tanesi ise İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde görev yapıyor” dedi.

 

Siemens’te staj, yarı zamanlı işe alım ve tam zamanlı potansiyel iş fırsatlarının da öğrencilerle paylaşıldığı, tüm liderlerin videoları, sanal tur ve görsellerin yer aldığı etkinlik kaydı, 31 Mayıs tarihine kadar www.shapeyourdigitalfuture.com üzerinden takip edilebilir.

ABONE OL