Halkbank Ekonomi

RE-PİE PORTFÖY'DEN İKİNCİ UNİCORN YATIRIMI

Ekonomi Perşembe 26 Mayıs 2022 07:00

Re-Pie Portföy, 2015 yılında kurulan ve 100'ün üzerinde kliniği ve dijital altyapısı ile ABD'de sağlık sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Türk girişimi Carbon Health'in yatırımcıları arasına dahil oldu.

Re-Pie Portföy'den ikinci unicorn yatırımı

Re-Pie Portföy, 2015 yılında kurulan ve 100’ün üzerinde kliniği ve dijital altyapısı ile ABD’de sağlık sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Türk girişimi Carbon Health’in yatırımcıları arasına dahil oldu. Re-Pie Portföy, bu yatırımını start-up olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab Health şirketindeki 7,5 milyon dolarlık hisselerini Carbon Health hisseleri ile swap ederek gerçekleştirdi.

Türkiye girişim ekosistemi büyüme ivmesine devam ediyor. Son yıllarda girişim sermayesi alanlarında yaptığı yatırımlarla sermaye piyasalarıyla reel sektör arasında bir köprü rolü üstlenen Re-Pie, portföyüne bir unicorn şirketi daha ekledi. Re-Pie Portföy, aralarında Blackrock, Silverlake ve Blackstone gibi global fonların olduğu Carbon Health’in yatırımcıları arasına dahil oldu.

Re-Pie Portföy, bu yatırımını start-up olarak sağlık alanına getirdiği yeniliklerle dikkat çeken Inofab Health şirketindeki 7,5 milyon dolarlık hisselerini Carbon Health hisseleri ile swap ederek gerçekleştirdi. Getir, Colendi, EasyCep ve Binbin gibi girişimlere yatırım yaparak Türkiye girişim ekosistemin en aktif yatırımcılarından biri olan Re-Pie Portföy, böylece portföyüne bir unicorn şirket daha ekledi.

Carbon Health’in decacorn olmasını bekliyoruz

Re-Pie Portföy Kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emre Çamlıbel, “Carbon Health kullandığı teknoloji ile sağlık hizmetlerinde kolaylık ve verimlilik sunuyor. Özellikle hasta ve hastane ilişkilerini yeniden tanımlamak için tasarlanan bir girişim. Sağlık teknolojileri alanındaki yatırımımız Inofab’ı Carbon Health seviyesine çıkararak yatırımcılarımıza sunmaktan mutluyuz. Carbon Health’in decacorn seviyesine ulaşan ikinci yatırımımız olmasını bekliyoruz” dedi.

Temmuz 2021’de 350 milyon dolar yatırım aldı

2015 yılında, kaliteli sağlık hizmetlerini herkes için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla Eren Bali tarafından kurulan Carbon Health, 100’ün üzerinde kliniği ve dijital altyapısı ile ABD’de sağlık sektörünü dönüştürüyor. Online ve yüz yüze randevular, zihinsel sağlık hizmetleri ve acil bakım hizmetleri ile hastalarına kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmetleri sağlayan Carbon Health, Temmuz 2021’de 3,2 milyar dolar değerleme üzerinden 350 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım turuna; Blackstone’un Horizon platformu liderliğinde, Atreides, Homebrew, Hudson Bay Capital, Intersect Capital, Fifth Wall, Lux Capital, Silver Lake Waterman ve BlackRock katıldı.

 

 

 

ABONE OL