Kurban_bayrm

PELİN KARAHAN VE OĞLU ETİ ÇOCUK TİYATROSU'NDA HEİDİ'Yİ İZLEDİ..

Magazin Çarşamba 20 Kasım 2019 09:07

 Tam 19 yıldır Türkiye'nin 81 ilini karış karış dolaşarak çocuklarımızı ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl perdelerini yeni oyunu 'Heidi' ile açıyor. Oyuncu Pelin Karahan ve oğlu Ali Demir'in de izlediği oyun, çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor.

Pelin Karahan ve oğlu ETİ Çocuk Tiyatrosu'nda Heidi'yi izledi..

2001 yılından bu yana Türkiye’de ve dünyada 2 milyonu aşkın çocuğa tiyatro sevgisini aşılayan, kültürel gelişimlerine katkıda bulunan ve hayal dünyalarını zenginleştiren ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanında çocukları mutlu edecek.

 Alp Dağları’nın eteklerinde bir kulübede dedesi ile yaşayan Heidi’nin arkadaşlık ve doğa sevgisi ile dolu sıcak hikayesini çocuklarla buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl 45 il ve ilçede gösteri yapmayı hedefliyor. 16-17 ve 23-24 Kasım tarihlerinde Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde 2’şer seans şeklinde sergilenecek olan ‘Heidi’ oyununa giriş ücretsiz olacak. ETİ Çocuk Tiyatrosu, İstanbul’daki oyunlarının ardından Türkiye turnesine devam edecek.

 Yeni oyunu oğluyla birlikte izleyen Pelin Karahan, konuyla ilgili olarak “Çocukların dünyalarını zenginleştirmek ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak hem anne hem de oyuncu olarak benim de çok önem verdiğim bir konu. ETİ Çocuk Tiyatrosu bu sene başlattığı Heidi oyunuyla yüzlerce çocuğun hayatına dokunmaya ve onları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Tatlı gülüşlü, yardımsever minik kızı kim unutabildi ki? Masumiyetin, saflığın simgesiydi bizim için Heidi, hâlâ da öyle. Çocuklarımızın kültürel gelişimine katkıları için ETİ’ye bir kez daha teşekkür ederim. Heidi ile çocuklar yaşamın güzelliklerini, hayvan, doğa ve insan sevgisini öğrenecek” dedi.ARSLAN GÜVEN