NOVAK DJOKOVİC 2-0'DAN DÖNDÜ; SİNNER'İ 5 SETTE DEVİRDİ

Spor Salı 05 Temmuz 2022 22:47

6 Wimbledon şampiyonluğu bulunan Novak Djokovic Jannik Sinner engelini 5 sette geçerek adını yarı finale yazdırdı.

Novak Djokovic 2-0'dan döndü; Sinner'i 5 sette devirdi

Mina ÖZERTAN

Wimbledon'da bugün kadınlarda ve erkeklerde ilk yarı finalistler belli oldu. Novak Djokovic, Cameron Norrie, Tatjana Maria ve Ons Jabeur rakiplerini geçerek adlarını son 4'e yazdırdı.

DJOKOVİC 2-0'DAN DÖNDÜ

Erkeklerde yarı final eşleşmeleri 5 setlik zorlu mücadelelere sahne oldu. Son şampiyon Novak Djokovic merkez kortun ilk yarı final maçında Jannik Sinner karşısında büyük bir geri dönüşe imza attı.

İlk sette 4-1 olduğu oyundan itibaren Sinner'in dönüşüne engel olamayan Djokovic, 7-5 ve 6-2'lik setler sonucunda 2-0 geri düştü. 3. set ile oyununda seviye atlayan Nole, sonraki setleri 6-3, 6-2 ve 6-2'lik setlerle kazanarak mücadeleden 3-2 galip ayrıldı ve adını yarı finale yazdırdı. 

RAKİBİ NORRİE

Djokovic'in rakibini belirleyecek mücadelede 5 setlik bir düelloya sahne oldu. Ev sahibi raketlerden Cameron Norrie David Goffin'i, 3-6, 7-5, 2-6, 6-3 ve 7-5'lik setlerle mağlup ederek Djokovic'in rakibi oldu.

KADINLARDA TATJANA MARİA VE JABEUR FIRTINASI

Kadınlar çeyrek finalinde ise bu turnuvada peri masalı yaşayan 34 yaşındaki Alman tenisçi Tatjana Maria, vatandaşı Jule Niemeier'i 4-6, 6-2 ve 7-5'lik setlerin ardından 2-1 yendi ve yarı finale yükselen ilk raket oldu.

Diğer mücadelede ise Ons Jabeur ilk seti kaybetmesine rağmen pes etmedi ve Marie Bouzkova'yı 3-6, 6-1 ve 6-1'lik setlerle yenerek Wimbledon'da yarı finale çıktı. Jabeur böylece; bir Slam'de yarı final gören ilk Arap ve Kuzey Afrikalı tenisçi olmayı başardı.

 

 

 

ABONE OL