Halkbank Ekonomi

KÖKLERİ ESKİ, YENİ VE DİNAMİK BİR MARKA: DÜNYA ŞEHİR

Ekonomi Çarşamba 22 Haziran 2022 07:00

Gayrimenkul geliştirme alanındaki tecrübesini, gayrimenkule taşıyan Dünya Şehir Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat, her projesine 'Hayat Dolu Bir Şehir' teslimlerine az bir zaman kalan Kartal'ın projelerinin ardından özel konumu ve yatay mimarisi ile öne çıkan Dünya Şehir Maltepe projesinin hazırlıklarına başladı. 

Kökleri eski, yeni ve dinamik bir marka: Dünya Şehir

• Yıldıray Gökkaya

Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Bilal Irmak yaptığı konuşmada, “Hepinizin bildiği gibi her sektör belli başlı sorunlarla mücadele ediyor. Zorlu zamanlardan geçmemize rağmen yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Konut satışlarında İstanbul 22 bin 148 konut satışı ve yüzde 18,0 ile en yüksek paya sahip oldu. Biz de teslimlerine başladığımız Dünya Şehir Kartal’a gösterilen yoğun ilgiden çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Dünya Şehir Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum ise: “İnsanı ve doğayı odağına alan, çevre dostu, yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik veren, enerji sarfiyatını en aza indirmeyi amaçlayan, ihtiyaca yönelik teknolojinin kullanıldığı, gelecek trendlerine uyumlu estetik mimari anlayış ile projeler geliştiriyoruz. Çağdaş, konforlu, doğaya saygılı ve şehirlerin silueti ile uyumlu projeler üretmek amacıyla çıktığımız bu yolda, sektöre ve dolayısıyla ülke ekonomisine olan katkımız bizim en büyük motivasyon kaynaklarımızdan biri. Dünya Şehir olarak, kaliteli yapılar ortaya koyarken, tasarım gücümüzün de ön planda olduğunu söylemek isterim. Kartal projemizde olduğu gibi yaşayan, nefes alan, insanlara içinde bulunmaktan keyif alacak yapılar inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Dünya Şehir Kartal

İstanbul’un en yüksek tepesinde 14.500 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen, bahçe katından itibaren Adalar manzarasına sahip olan proje, 360 daireden oluşuyor. 3 katlı kapalı otopark, 2 kapalı havuz, kreş alanı, cadde mağazaları, geniş peyzaj alanı ve oyun alanlarından oluşan Dünya Şehir Kartal, 1+1, 2+1, 3+1 ve 3+1 teras daire alternatifleri sunuyor.

Dünya Şehir Maltepe

Proje şehir hayatının tüm gereksinimlerini tek lokasyonda karşılayan bir yaşam merkezi olarak kurgulandı. Maltepe Esenkent Mahallesi’nde 26.145 m2 proje alanı üzerinde yükselecek. Dünya Şehir Maltepe, 15.500 m2 peyzaj alanı ve 12.045 m2 ticari alan ve 9 ayrı daire tipinde toplam 752 daireden oluşuyor. 

60 - 230 metrekare büyüklüklerinde 1+1’den 4+1 alternatiflerine sahip, büyük çoğunluğu Marmara Denizi ve Adalar manzaralı daireler, akıllı ev teknolojisi, ev otomasyonu sistemleri ile donatıldı. Proje içerisindeki kapalı-açık yüzme havuzları, fitness, sauna, çocuk kulübü, squash, kat ve çatı bahçeleri ve çok amaçlı salonun bulunduğu bir sosyal merkez ile tüm ihtiyaçları karşılayacak. 

Eşsiz Konum

Dünya Şehir Maltepe, metronun yanı başında, Maltepe Piazza AVM ve Ritim İstanbul AVM’lerinin karşısında, Anatolium, Carrefour, İKEA’nın yanında yer alıyor. Esenkent metro durağına 250 adım, Piazza AVM’ye 328 adım, Maltepe Park AVM’ye 700 adımda ulaşma kolaylığı sunuyor. 

Projenin talep toplama süreci başladı.  Dünya Şehir, yüzde 40 peşin 36 ay vade seçeneği sunuyor. Projenin 30 ayda bitirilmesi planlanıyor.

 

 

ABONE OL