TDV Gazetebirlik
İbb_Mobil_23Nisan

KOÇ HOLDİNG "NESİLLER BOYU EŞİTLİK FORUMU"NDA

Ekonomi Çarşamba 03 Mart 2021 07:08

Koç Holding, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için kurulan 'Nesiller Boyu Eşitlik Forumu'nun liderleri arasına seçildi.

Koç Holding "Nesiller Boyu Eşitlik Forumu"nda

Holdingden yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından kurulan ve gelecek 5 yıl boyunca toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarına yön verecek 'Nesiller Boyu Eşitlik Forumu (The Generation Equality Forum)' liderlerini seçti.

Koç Holding, Teknoloji ve İnovasyon Eylem Grubu liderleri arasında yer alarak HeForShe'nin ardından toplumsal cinsiyet eşitliğinin küresel ölçekte sağlanması çalışmalarında önemli bir görev daha üstlendi.

'Nesiller Boyu Eşitlik Forumu', Birleşmiş Milletler Kadın Birimi koordinatörlüğünde, Meksika ve Fransa hükümetlerinin ortak ev sahipliğinde toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik küresel ve çok paydaşlı bir girişim konumunda bulunuyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi, 'Nesiller Boyu Eşitlik Forumu' ile Pekin Deklarasyonu ve Eylem Planı'yla ortaya konan vizyon doğrultusunda, 2030'dan önce cinsiyet eşitliğine dair kazanımları hızlandırmayı amaçlıyor.

1995 yılında Pekin'de Dördüncü Dünya Kadın Konferansı'nda Birleşmiş Milletler üye devletlerinin katılımıyla oluşturulan Pekin Deklarasyonu ve Eylem Planı, kadın hakları konusunda tüm zamanların en önemli belgesi olarak kabul ediliyor. Forum, bu yıl 29-31 Mart'ta Meksika'da, haziranda ise Paris'te düzenlenecek.

Küresel düzeyde çok paydaşlı yaklaşım ile sivil toplum, hükümetler, uluslararası kuruluşlar ve iş dünyasını bir araya getirecek 'Nesiller Boyu Eşitlik Forumu', seçilen liderlerin birikim ve vizyonları ile toplumsal cinsiyet odağındaki önemli meseleleri çözmek için hareket edecek. Koç Holding'in de aralarında olduğu liderler, hedeflere ilişkin faaliyetlere yön verecek ve küresel ölçekte model olarak yaygınlaşacak çalışmaları hayata geçirecek.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR