HYUNDAİ KONA YÜKSEK TEKNOLOJİ VE ÜST DÜZEY GÜVENLİKLE GELİYOR

Otomotiv Pazar 22 Ocak 2023 07:00

Hyundai, Kona'nın tüm teknik özelliklerini mart ayında açıklayacak. Yeni KONA, Türkiye'de de satışa sunularak B-SUV segmentinde yeni rekorlar kırmayı deneyecek.

Hyundai Kona yüksek teknoloji ve üst düzey güvenlikle geliyor

Hyundai Motor Company, yılın ilk yarısında piyasaya sunacağı Kona modelinin teknik özelliklerini ve detaylarını paylaştı.

Hyundai açıklamasına göre, baştan sona yenilenen Hyundai Kona, şimdi daha fazla konfor ve daha geniş yaşam alanı sunuyor. Gelecek aylarda Avrupa prömiyeri gerçekleştirilecek olan yenilenen Kona’nın tamamen elektrikli (EV), hibrit elektrikli (HEV) ve içten yanmalı benzinli motor (ICE) dahil olmak üzere birden fazla aktarma organı bulunuyor.

Premium hissiyatı artırılarak daha üst sınıf bir otomobil izlenimi veren Hyundai Kona, fütüristik tasarımıyla dikkati çekerken aynı zamanda markanın elektrifikasyon stratejisini de en iyi şekilde yansıtıyor.

Benzinli ve Hibrit seçenekler, elektrikli modelin birçok tasarım özelliğini farklılaştırarak sunuyor. Ön tampondaki radyatör ızgarası, üç boyutlu bir tasarım sunuyor ve iyice öne çıkıyor. Benzinli ve Hibrit seçenekler de daha fazla tasarım vurgusu için siyah çamurluk dodikleriyle dikkati çekiyor.

Kona Hybrid, üst ve alt aktif hava kanatçıklarını (AAF) kullanıyor ve benzinli versiyona göre daha iyi bir sürtünme katsayısı sunuyor.
Performanstan ilham alan N Line donanım seçeneği ise sportif görüntüsünü vurgulamak için kanat şeklindeki tampon, çift susturucu ve gümüş renkli marşpiyellerle daha agresif bir duruş sergiliyor.

Bu donanımdaki ek seçenekler arasında siyah tavan ve 19 inç N Line özel alaşım jant tasarımı yer alıyor. İçerideyse N Line için özel olarak sunulan metal pedallar ve N logolu vites kolu bulunuyor.

Yeni Kona, daha fazla yolcu konforu ve rahat yükleme için daha geniş ve daha yönlü bir iç mekan sunuyor. Kona ayrıca önceki nesle göre 60 mm daha uzun dingil mesafesi, 77 mm daha uzun diz mesafesi ve ikinci sıradaki koltuklarda 11 mm daha yüksek baş mesafesi ile sınıfının en iyisi bir yaşam alanı tanıyor.

-Daha fazla rahatlık için sınıfının en iyisi teknolojiler

Yeni nesil Kona’nın bakım ve sistem güncellemeleri, Over-the-Air (OTA) yazılım teknolojisi sayesinde elektronik ortamda gerçekleştiriliyor. Ortam ışığı, periyodik bakım ve yeni özellikler, OTA güncellemeleri tarafından da destekleniyor. Özelleştirilebilir akıllı elektrikli bagaj kapağı, müşteriler için ek bir kolaylık sunuyor. Sürücüler bagaj kapağının açılma yüksekliğini ve hızını bilgi-eğlence sistemi ekranından yapabiliyor.

Ayrıca kullanıcılar, bagaj kapağının tercih edilen yüksekliğini, kapatma düğmesine üç saniye boyunca basarak ayarlayabiliyor. KONA'nın koltuk konumu ayarları için de entegre bellek sistemi kullanılıyor. Kablosuz şarj sistemi de dahil olmak üzere çoklu şarj bağlantı noktaları da sürüş esnasında daha rahat deneyimler sunmuş oluyor. Elektronik kontrol teknolojisinin bir parçası olarak, akıllı telefonlarda veya akıllı saatlerde yakın alan iletişimi (NFC) kullanılıyor.

 

 

ABONE OL
Peugeot