FORD'DA 247,8 MİLYONLUK SOYGUN

Ekonomi Çarşamba 24 Şubat 2021 07:12

Ford, iki çalışanının 247,8 milyon TL'lik usulsüzlük yaptığını duyurdu. Olaya ait dava açan Ford, durumu KAP'a bildirdi.

Ford'da 247,8 milyonluk soygun

Ford Otomotiv şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), iki çalışanının usulsüzlükler yaptığını ve bahisle ilgili 247,8 milyon TL’lik dava açtıklarını açıkladı.

Açıklamada, şu sözler kullanıldı:

“Şirketimizde yürütülen iç denetim çalışmaları sonucunda; Bayi Alacaklarından Sorumlu Ekip Lideri ve bayi alacaklarını takip eden çalışanımız tarafından bayi cari hesapları ile Doğrudan Borçlanma Sistemindeki bayi limitleri üzerinde gerçekleştirilen usulsüzlükler ile bayi alacak ve risklerinin olduğundan farklı gösterilerek suistimal yapıldığı tespit edilmiş olup, konuyla ilgili incelemelerimiz devam etmektedir.”

“TAZMİNAT DAVASI AÇILDI”

“Bu kapsamda, söz konusu kişiler hakkında güveni kötüye kullanma nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuş, ilgili kişilerin iş sözleşmeleri feshedilmiş ve şu ana kadar tespit edilen alacak riski tutarı olan 247,8 Milyon TL tutarında (fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla) tazminat davası açılmıştır."

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR