Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Bahar YILDIRIM 19.06.2024 21:35

Çimsa, ISO Yeşil Dönüşüm Ödülleri'nde Sürdürülebilirlik Yönetimi Kategorisinde Ödül Aldı

Sabancı Topluluğu'nun global markası Çimsa 12 Haziran Çarşamba akşamı gerçekleşen 2024 İSO Yeşil Dönüşüm Ödül Töreni'nde "Sürdürülebilirlik Yönetimi" kategorisinde ödüle layık görüldü.
Çimsa, ISO Yeşil Dönüşüm Ödülleri'nde Sürdürülebilirlik Yönetimi Kategorisinde Ödül Aldı

2024 ISO Yeşil Dönüşüm Ödül Töreni'nde Çimsa, "Sürdürülebilirlik Yönetimi" kategorisinde ödüle layık görüldü. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ’nin de katıldığı tören, çevre ve sürdürülebilirlik alanında başarılı projeleri ödüllendirdi.

Çimsa adına ödülü, Gri Çimento Pazarlama & Satış Genel Müdür Yardımcısı Barış Karahüseyin aldı. Karahüseyin, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Çimsa olarak, sürdürülebilirlik yönetimi konusundaki kararlılığımız ve uygulamalarımızın takdir edilmesinden büyük gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlik, şirketimizin temel değerleri arasındadır ve bu doğrultuda attığımız adımların böyle prestijli bir ödülle taçlandırılması bizim için büyük bir motivasyon kaynağıdır. 

Sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında, 2023 yılını “Gri Çimento Ürün Dönüşüm” yılı ilan ettik. Müşterilerimizin ihtiyaçları ile paralel Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde toplam gri çimento ürün portföyümüzün %37’si düşük klinker içerikli ürün grubuna transfer oldu. Böylece düşük karbon ekonomisine geçişi destekleyerek, sürdürülebilir yaşam alanlarının gelişimine öncülük ediyoruz. Dengeli ve riske duyarlı yönetişim modelimiz ile sürdürülebilir paydaş değeri üreterek, 'Yarınlar için Bugünü Şekillendiriyoruz'. Bu ödül, sürdürülebilirlik yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır ve çalışmalarımızı daha da ileriye taşımak için bizi teşvik ediyor."

"Sürdürülebilirlik Yönetimi" kategorisinde ödül alan şirketler sürdürülebilirlik yönetimi konusundaki uygulamalarının tüm yönetim kademelerinde ele alındığını, sürdürülebilirliğin karar alma süreçlerine etkisini, sürdürülebilirlik konusunda politika, hedef ve stratejiler geliştirdiklerini ve kurumsal sürdürülebilirlik anlayışını yerleştirdiklerini kanıtlarla sunmuşlardır. Ayrıca, faaliyetlerinin topluma ve tüm paydaşlarına olumlu katkılar sağladığını gösteren şirketler bu kategoride değerlendirildi.