​CARREFOURSA, "CARREFOURSA MUTFAK" İLE DİREKT SOFRALARA GELİYOR

Ekonomi Cuma 22 Eylül 2023 07:00

CarrefourSA CEO'su Kutay Kartallıoğlu, "Dönüşüm yolculuğumuzun odağında yer alan 'Yeni Nesil Market' vizyonuyla 30. yılımızı yeni yatırımlar ve yeni iş modelleriyle kutlamaya devam ediyoruz." dedi.

​CarrefourSA, "CarrefourSA Mutfak" ile direkt sofralara geliyor

CarrefourSA CEO'su Kutay Kartallıoğlu, "Dönüşüm yolculuğumuzun odağında yer alan 'Yeni Nesil Market' vizyonuyla 30. yılımızı yeni yatırımlar ve yeni iş modelleriyle kutlamaya devam ediyoruz." dedi.

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, 'CarrefourSA Mutfak'la organize gıda perakende sektöründe online yemek siparişi hizmetine başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de 30. yılını kutlayan CarrefourSA, organize gıda perakende sektöründe oyun kurucu ve öncü konumunu sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’de 55 ilde 950'den fazla mağazası, 11 bine yakın çalışanı ve 14 deposuyla müşterilerine doğru ürünü, doğru üreticiden doğru fiyata ulaştıran CarrefourSA, yeme içme sektöründeki iddiasını da sürdürüyor.

30. yaşını 'yenilenmeler, yatırımlar ve yenilikçi iş modelleriyle büyüme yılı' ilan eden CarrefourSA, organize gıda perakende sektöründe 'Lezzet Arası' restoranlarıyla başlayan yolculuğunu ve başarısını CarrefourSA Mutfak'la çevrim içi yemek siparişi sektörüne taşıyor.

- İzmir, Ankara, Eskişehir ve Bursa'da yatırımlar devam edecek

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA Üst Yöneticisi (CEO) Kutay Kartallıoğlu, 'CarrefourSA Mutfak' hizmetine ilk olarak İstanbul'da başlayan CarrefourSA'nın, yıl sonuna kadar İstanbul'daki bulut mutfak sayısını 4'e çıkarmayı hedeflediğini bildirdi.

2023'ün, Türkiye'de 30. yılını kutladıkları özel bir yıl olduğunu hatırlatan Kartallıoğlu, '1993 yılında İçerenköy'de ilk mağazamızı açtığımızdan bu yana önemli dönüşümlerden geçtik. Dönüşüm yolculuğumuzun odağında yer alan 'Yeni Nesil Market' vizyonuyla 30'uncu yılımızı yeni yatırımlar ve yeni iş modelleriyle kutlamaya devam ediyoruz. 2020 yılında hayata geçirdiğimiz bayilik sisteminde girişimci ve küçük esnaflarla büyümeye devam ederken, aynı zamanda bu yıl yatırım yaptığımız HORECA alanında da çalışmalarımız devam ediyor. Antalya'da temmuz sonunda açtığımız 4 bin metrekarelik CarrefourSA Profesyonel depomuzla otel, restoran ve kafelere verdiğimiz hizmeti çok daha üst seviyelere taşıdık. Bodrum'da ilk CarrefourSA Profesyonel mağazamızın açılışını gerçekleştirdik. Henüz yolun başındayız ancak güçlü bir şekilde girdiğimiz bu alanda da hızlı bir büyüme yakalamayı ön görüyoruz.' ifadelerini kullandı.

Kartallıoğlu, yeme-içme alanında CarrefourSA'nın sektörde bir ilke imza attığı Lezzet Arası restoranlarıyla farklı şehirlerde yatırımların sürdüğünü hatırlatarak, 'İlk kez 2017 yılında hayata geçirdiğimiz Lezzet Arası restoran konseptimizle sektörümüzde yeme içme alanında yakaladığımız bu başarıyı şimdi de online yemek siparişiyle CarrefourSA Mutfak'a taşımaya karar verdik. Global bulut mutfak pazarının tüm dünyada yaygınlaştı ve büyük bir pazara dönüştü. Precedence Research tarafından Global Bulut Mutfak araştırmasına göre, pazarın global büyüklüğünün 2022'de 57,51 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. 2032'de ise bu rakamın 174,66 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Türkiye'de de pazar her geçen gün büyüyor. Yeme içme sektöründeki bu dönüşüm, organize gıda perakende tüketicisinin tercihleri ve deneyimlerinin de her geçen gün değiştiği günümüzde de biz de her alanda ‘doğrusu’nu hedefleyen bir şirket olarak bu dönüşümlerin bir parçası ve öncüsü olmaya devam ediyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

- Profesyonel şefler tarafından günlük ve taze hazırlanan yemekler

Doğru fiyata, doğru ürünü, doğru kanallardan temin ederek tüketicilerine doğru hizmetle buluşturma vizyonlarını dijital teknolojilerin de yardımıyla CarrefourSA Mutfak hizmetiyle müşterilerine sunmaya hazır olduklarını belirten Kartallıoğlu, şunları kaydetti:

'Bugüne kadar ürünlerimizle mutfaklarına girdiğimiz müşterilerimizin sofralarına şimdi de profesyonel şeflerimiz tarafından hazırlanan yemeklerle misafir oluyoruz. CarrefourSA Mutfak’ta yer alan markalarımızı oluştururken Lezzet Arası restoranlarımızda elde ettiğimiz datalar sayesinde müşteriler tarafından en çok tercih edilen yemeklerle ilgili bir araştırma gerçekleştirdik. Bu araştırma sonucunda BigBowl, Burger Four, Fried Day Chicken, Hasan Usta Köftevi, L’atelier, Le Penne, Pizza Poli, Sushi Four, Tarihi Kazancı Pilavcısı ve Urla Balıkçısı olmak üzere salatadan deniz ürünlerine kadar 10 farklı markayı müşterilerimizin hizmetine hazır hale getirdik. Burada müşterilerin hızlı biçimde, zengin seçenekler arasından yemek siparişi vermelerini sağlarken aynı zamanda istediği ürünün en tazesine ve en lezzetlisine vakit kaybetmeden ulaşmasını sağlayacağız. Menülerde yer alan yemeklerin tamamı da günlük ve taze olarak hazırlanacak. CarrefourSA Mutfak'ta kullanılan et, balık, meyve, sebze gibi tüm taze ürünler CarrefourSA'dan temin edilecek.

CarrefourSA Mutfak bünyesinde yer alan markalardan sipariş vermek isteyen müşterilerimiz Getir Yemek, Trendyol ve Yemeksepeti'nden sipariş verebiliyor. Uzman ve başarılı olduğumuz yeme–içme sektöründeki tecrübelerimizi taşıyarak yeni bir yolculuğa çıktığımız CarrefourSA Mutfak konseptimizde gelecek dönem için hızlı ve sağlıklı bir büyüme için çalışmalarımıza devam edeceğiz.'

ABONE OL