BSH'DEN MISIR'A 50 MİLYON AVROLUK FABRİKA YATIRIMI

Ekonomi Cumartesi 25 Mart 2023 07:00

BSH Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Klötscher, "BSH'nin küresel üretim ağını tamamlayıcı nitelikteki Mısır fabrikamız global olarak 41'inci üretim tesisimiz olacak. Üretimin ise 2024 yılı sonunda başlaması planlanıyor." dedi.

BSH'den Mısır'a 50 milyon avroluk fabrika yatırımı

BSH Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Klötscher, "BSH'nin küresel üretim ağını tamamlayıcı nitelikteki Mısır fabrikamız global olarak 41’inci üretim tesisimiz olacak. Üretimin ise 2024 yılı sonunda başlaması planlanıyor." dedi.

BSH, yaklaşık 50 milyon avroluk yatırımla Afrika’daki ilk fabrikasını Mısır’da inşa etmek üzere temel atma töreni gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, BSH Ev Aletleri Grubu’nun Mısır ve Afrika Kıtası’ndaki ilk modern fabrikasının temel atma töreni, Mısırlı bakanlar, Almanya büyükelçisi, üst düzey yetkililer, devlet kurumu başkanları, milletvekilleri ile iş ve sanayi dünyasının temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BSH Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Klötscher, "Dünya genelindeki zorlu ekonomik koşullara rağmen BSH Grubu olarak, Afrika’daki ilk fabrikamızı kurmanın ve büyüme fırsatları sunan Afrika pazarlarında faaliyetlerimizi genişletmenin gururunu yaşıyoruz. BSH'nin küresel üretim ağını tamamlayıcı nitelikteki Mısır fabrikamız global olarak 41’inci üretim tesisimiz olacak. Üretimin ise 2024 yılı sonunda başlaması planlanıyor." ifadelerini kullandı.

- Üretimin yarısı ihraç edilecek

BSH’nin Türkiye’den yönetilen Gelişen Pazarlar Bölgesi’ndeki (REM) önemli üretim tesislerinden olacak Fırın Fabrikası Kahire yakınlarındaki 10 Ramazan Şehri’nde yaklaşık 160 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek.

Alman teknolojisiyle Mısır yapımı ev tipi ocakların üretiminin gerçekleştirileceği fabrika yaklaşık 50 milyon avroluk yatırım ile hayata geçirilecek ve 1000 aşkın kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam imkanı yaratacak. 2024 sonu itibarıyla yıllık 350 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak fabrikada üretilen ürünlerin yarısının Afrika ve Orta Doğu ülkelerine ihraç edilmesi hedefleniyor.

Global sürdürülebilirlik taahhüdünü yeni üretim tesisinde de sürdüren BSH, Mısır Fabrikası’nı en güncel sürdürülebilirlik standartlarına sahip olacak şekilde inşa edecek.

 

 

 

ABONE OL