AYVALIK ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ'NDEN GELECEĞİN SİNEMACILARINA "YENİ BİR …" ÖDÜLÜ SÜRPRİZİ!

Kültür Sanat Çarşamba 17 Ağustos 2022 17:29

Kültür ve sanatın hayatımızdaki önemine inanan Mey|Diageo'nun desteğiyle verilen ödül, o yıl içinde kamera önünde ya da arkasında, sinemanın herhangi bir alanında gösterdiği başarıyla dikkatleri çeken, kariyerinin başındaki bir isme verilecek.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali'nden geleceğin sinemacılarına

Kültür ve sanatın hayatımızdaki önemine inanan Mey|Diageo’nun desteğiyle verilen ödül, o yıl içinde kamera önünde ya da arkasında, sinemanın herhangi bir alanında gösterdiği başarıyla dikkatleri çeken, kariyerinin başındaki bir isme verilecek. “Yeni Bir …” ödülü, Ayvalık Uluslararası Film Festivali kapsamında bir yarışma yapılmamasına karşın bu yıldan itibaren, teşvik edilmesi gerektiği düşünülen genç bir sinemacıya verilecek ve ödül için herhangi bir kategori ayrımı gözetilmeyecek.

Kurulduğu günden bu yana 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket eden Mey|Diageo’nun katkılarıyla verilecek ödülün 40.000 TL’lik bir maddi karşılığı olacak.

Seyir Derneği’nin 16-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceği Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin, Ayvalıklı sanatçı Elvan Alpay’ın resimlerinden ilhamla ortaya çıkan ve görsel tasarımı Emel Işıtan imzası taşıyan afişi de sinemaseverlerle paylaşıldı.

 

 

ABONE OL