Kültür Sanat Kaynak: Büşra Bozok AYTEK 20.05.2024 21:00 Güncelleme: 20.05.2024 15:40

19 Mayıs, Kadıköy'de coşkuyla kutlandı

Kadıköy Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
19 Mayıs, Kadıköy'de coşkuyla kutlandı

Kadıköy’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, yarın Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek kadınlar ve erkekler Plaj Voleybolu Turnuvası maçları ile başladı.

Saat 19.00’da ise kadın voleybol milli takımının oyuncularından Hande Baladın’ın hayatını anlatan Baladın isimli belgeselin gösterimi yapıldı. Saat 20.00’de ise Filenin Sultanları’nın FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde İtalya ile karşılaşacağı maç, Kalamış Atatürk Parkı’na kurulan dev ekrandan takip edilecek. Ayrıca parkta gün boyu çeşitli dans ve spor gösterileri de gerçekleştirildi.

19 Mayıs Pazar günü ise etkinlikler saat 10.00’da Plaj Voleybolu Turnuvası maçlarıyla başladı.  Her yaştan Kadıköylü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayıp Bağdat Caddesi’nden devam edecek ve Kalamış’ta sona erecek bisiklet turunda pedal çevirdi. Yüzlerce bisikletçinin katılacağı turda bisikletçiler, Bağdat Caddesi’nden geçerken Türk Bayrağı taşıdi.