Kurban_bayrm

ANKARA – WASHİNGTON… ÇOK DA HEYECANLANMAMAK LAZIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD başkentine yaptığı ziyaretten dönüş yolundayken öne çıkan soru şuydu: Türk ve Amerikan devlet başkanları arasındaki "mükemmel" kişisel ilişkiler, sisi dağıtmayı ve Ankara ile Washington arasındaki gerilimi gidermeyi başarabildi mi?

Cumartesi 23 Kasım 2019 02:45
 ÜRDÜN'ÜN BAQOURA HAMLESİ

Bu günlerde İsrail çok öfkeli nedeni ise Ürdün'ün bu stratejik ve zengin toprak parçalarını bir kez daha İsrail hükümetine kiralamak istememesidir.

Cuma 22 Kasım 2019 11:35
SURİYE'DE "AYI" KAPANI

ABD ordusunun birkaç Suriye bölgesinden çekilmesi ve kısa sürede tekrar geri dönmesi tedirgin edici bir durum. Bu çeşit manevraların Rus planları ile ilgisi olup olmadığı kayda değer bir başka husustur.

Cuma 08 Kasım 2019 12:00
MUCİZELER DİYARI LÜBNAN

Lübnanlılar iki haftadan beri sokaklarda sabahlıyorlar ve hiç kimsenin gücü onları yatıştırıp evlerine geri göndermeye yetmiyor.

Çarşamba 30 Ekim 2019 02:35
SURİYE ANAYASA KOMİTESİ: TAVŞAN KAÇ

İki yıldan beri devam eden müzakere ve pazarlıklardan sonra Suriye krizini sona erdirecek önemli bir girişim olan Suriye anayasa komitesi nihayet son halini almış durumda. Beklentiler komitenin ekim ayının sonuna doğru çalışmalarına başlaması yönündedir.

Çarşamba 02 Ekim 2019 02:35
BOLTON'UN GİDİŞİ ANKARA'YI ÇOK ÜZDÜ!

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'nın görevinden ayrılmasından sonra, Türkiye'nin hafızasında kendisine dair kalacak kötü hatıralar arasında 15 Temmuz 2016'daki başarısız darbe girişimine dair "gidecek iktidarın ardından gözyaşı dökmeyeceğim" ve daha sonra Ağustos 2018'de Türkiye'nin ABD'li papaz Bronson'ı serbest bıraktığı takdirde ekonomik krizden hemen çıkabileceği açıklamaları var.

Cuma 13 Eylül 2019 02:25
ANKARA - PEKİN: BEKLENTİLER VE ZORLUKLAR

Ekonomik büyüme ve refah hamleleri konusunda Türkiye ile Çin arasında birçok benzerlikten bahsetmek mümkündür.

Cuma 06 Eylül 2019 02:30
İDLİB-KAMIŞLI GÜZERGAHI

Ankara, Türkiye-Suriye sınır bölgesindeki güvenlik endişelerini sık sık gündeme getirmiştir. İran ve Rusya'yla kuzeybatı Suriye'deki operasyonlarıyla ilgili belli bir noktaya kadar anlaşabildi, ancak doğudaki endişeleri dağılmadı.

Perşembe 22 Ağustos 2019 00:00