LONDRA, NEDEN HALA DÜNYANIN GÖZDESİ?

Geride bıraktığımız Ramazan (Şeker) Bayramı tatilinin son üç gününü İngiltere'nin başkenti Londra'da geçirdim. Avrupa ülkelerine gidebilmenin önündeki en büyük engel vize. Yanı sıra uçak bileti ve konaklama ücretleri de bayram nedeniyle tavan yaptı. Seyahatin her iki bacağında da THY'nin A321-200'leri tam doluydu. 

Pazar 23 Haziran 2019 02:50
THY, MİLLİ TAKIM GİBİDİR

Geride bıraktığımız Ramazan Bayramı'nın uzun tatilinden istifade ederek İstanbul Havalimanı'ndan ilk gerçek yolculuğumu yaptım. Resmi açılış sonrasındaki git-gel Ankara uçuşunu saymazsak bu bir ilkti. 

Pazar 16 Haziran 2019 02:50
YABANCI SERMAYE HAVACILIĞI DA KUŞATTI

Türk şirketlerinin yabancı sermaye olarak birçok ülkede iş yapmasına elbette hiç diyeceğimiz yok. Yerli şirketlerimizin de büyümek için yabancı sermayeye kapı açmasına da sözümüz yok, ancak yerli ve milli olarak saydığımız birçok Türk şirketinin yabancı şirketlerce tümden satın alınarak, bu özelliklerini kaybetmesinden de hiç mutlu değiliz.

Pazar 09 Haziran 2019 02:55
ESKİ CEO, HAMDİ TOPÇU'NUN THY ANILARI

Aylar öncesinden haberi gelmişti. "THY Yönetim Kurulu eski Başkanı Hamdi Topçu kitap yazıyormuş" diye. Doğrusu ben de merak ettim ne yazacak acaba?

Pazar 02 Haziran 2019 02:45
TURİZMİ, BAKANLIK DEĞİL, TÜRSAB YÖNETMELİ!

Türkiye'de, turizm denilen; gezme, görme, yeme, içme, konaklama faaliyetlerini devlet katında adına bazen Kültür, bazen de Turizm Bakanlığı denilen dev yapılanma idare eder. Bazen de hem Kültür hem de Turizm Bakanlığı aynı isimle vaziyete hakim olmaya gayret eder ama işler de hep birbirine karışır gider. 

Pazar 26 Mayıs 2019 02:45
HAVA ŞEHİTLERİ SOĞUKTA ANILAMAZ MI?

Doğrusu kaç kişinin haberi vardı, kimler haberdardı bilmiyorum. Ama hafta içinde 15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma Günü idi. 

Pazartesi 20 Mayıs 2019 02:30
THY GENEL KURULU'NDAN SÜRPRİZ ÇIKAR MI? 

Türkiye'nin dünyada en fazla tanınan ve bilinen markası Türk Hava Yolları ticari faaliyetlerini bir Anonim Ortaklık olarak sürdürmektedir.

Pazar 12 Mayıs 2019 02:50
TUĞÇELER 'İN GURURUNU KİMLER KIRIYOR?

Geçen hafta, İstanbul Havalimanı'nda yaşanan bir olay hepimizi derinden üzdü. Kendini çok önemli biri olarak görme hastalığına yakalanan ve problemli olan bir kadın yolcunun, kontuarda görev yapan hemcinsine karşı dile getirdiği hakaretler yenilir yutulur cinsten değildi.

Pazar 05 Mayıs 2019 02:55