Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​DÖRDÜNCÜ NESİL SAVAŞA, İKİNCİ NESİL SAVUNMA MI?

Dördüncü nesil savaşı tanımlayanlar: Savaş ve barış arasındaki farkın bulanıklaşıp ortadan kalkacağı, belirlenmiş muharebe alanlarının veya cephelerinin olmayacağını söylüyorlar.

03 Oca 2017

Türk Devleti, Cumhuriyet döneminde ilk kez ülkemizde misafir olan bir Büyükelçiyi koruyamadı.

21 Ara 2016

Amerika, bir haftadır kendisi çıfıt çarşısına döndü

18 Kas 2016

Böyle bir başlığı dikkat çekmek için atmıyorum. Hele kesilecek kurban sayısıyla kazanılacak sevap arasında matematiksel ilişkinin olduğuna inanlardan da değilim.

13 Eyl 2016

Safını netleştirme, tarafsız olmayan bertaraf olur, doğu mu, batı mı, Asya mı, Avrupa mı gibi iki karşıtlık/düalizm mantığı modernizmin insanlığa armağan ettiği determinzim/belirleme/tayin etme tutkusunun bir ürünüydü.

11 Eyl 2016

Kerimov, etrafını saran devasa ülkeler olan Rusya, Hindistan, Çin, Pakistan-Afganistan üzerinden ABD-İngiltere'nin olanca müdahale ve baskılarına Türkiye'nin ise uzaktan nisbi desteği ile Özbekistan Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü korudu.

05 Eyl 2016

İslam Kerimov, 27 yıldır Özbekistan'ın başındaydı. Demokratik seçim şartları tartışmalı olsa da Özbekler, her seferinde çok yüksek oy oranıyla seçtiler.

04 Eyl 2016

Kanımızı donduran ve karartan 15 Temmuz Felaketi'nin 40'ını çıkardığımız bugünlerde bize hayatın içinden geçtiğimiz zifiri zamandan ibaret olmadığını, şafakları hissettirecek mucizeler gerekti.

28 Ağu 2016