Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
Japonya, anime seven penguenin yasını tutuyor

Japonya'nın Saitama bölgesindeki Tobu Hayvanat Bahçesi, bir süre önce uluslararası haberlerde yer almıştı. Haberlere konu olan, hayvanat bahçesinin sakinlerinden Grape isimli penguendi. Grape, Japon çizgi filmleri olan animelerden bir çizgi karakterin büyük boyutlu karton posterine aşık oldu.

16 Eki 2017

Meksika'nın kuzey doğusunda yer alan Tampico şehri geçen hafta sıra dışı bir doğa olayına sahne oldu. Yetkililer, yağmurun gökten küçük balıkların yağmasına sebep olduğunu doğruladı. Sosyal medyada yer alan fotoğraf ve videoların sahte olduğu yorumları yapılırken bilim insanları bu durumun mümkün olduğunu açıkladı.

01 Eki 2017

Bridget Jones filminin yıldızı, Oscar ödüllü İngiliz oyuncu Colin Firth (56), İtalyan vatandaşlığı aldı. 1997 yılında İtalyan Livia Giuggioli ile evlenen Firth'ün bu evlilikten iki çocuğu var.

25 Eyl 2017

Hong Kong'da bir lunaparktaki perili köşk temalı korku evine giren 21 yaşındaki genç, teknik arıza nedeniyle yaşanan kazada metal bir nesne tarafından ezilerek feci şekilde can verdi.

17 Eyl 2017

Gelin adayı, damat ve sağdıçların bekarlığa veda partisi paralarını çalarak kaçtı

11 Eyl 2017

Güney Amerika ülkesi Şili'de yer alan Atacama Çölü, dünyanın en kurak bölgesidir. Atacama, 105 kilometrekarelik bir alanı kaplar. And Dağları ve Şili'nin kıyı şeridi arasında kalan Atacama'ya ne Atlas Okyanusu ne de Pasifik Okyanus'unun nemi ulaşamaz bu nedenle büyük kısmına yılda 1 mm'den fazla yağış düşmez.

04 Eyl 2017

Dünya ABD'nin Charlottesville kentindeki beyaz ırkçıların protestosunun ve Başkan Trump'tan çok geç gelen tepkinin yansımalarını konuşadursun Almanya'nın Hamburg şehrindeki Edeka süpermarketine giden müşterileri geçen hafta bir sürpriz karşıladı.

31 Ağu 2017

Çağımızın en büyük sağlık risklerinden biri olan obezitenin en çok görüldüğü ülkelerin başında gelen İngiltere'de sağlık yetkilileri özellikle çocuk obezitesiyle mücadele için hazır gıdalardaki kalorilerin kesilmesine karar verdi. Sırada pizza, hamburger ve diğer hazır gıdalardaki kalorilerin ne kadar azaltılması gerektiğine dair hedeflerin belirlenmesi var.


20 Ağu 2017