Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
YELKENLE TEK BAŞINA DÜNYAYI DOLAŞAN FRANÇOİS GABART REKOR KIRDI

Ünlü Fransız yelkenci François Gabart, dünyanın etrafını tek başına yelkenlisiyle rekor sürede dolaştı.

18 Ara 2017

​Portekiz'e tarihinde ilk defa Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda 1.lik getiren sanatçı Salvador Sobral, kalp nakli oldu.

11 Ara 2017

​​Uçak ve helikopterlerin drone'larla yaşadığı kazaların giderek artması üzerine İngiltere'de hükümet harekete geçti. İnsansız hava aracı uçuracak olan kullanıcılar önce güvenlik sınavından geçecek. Ayrıca polise de insansız hava araçlarının yasadışı kullanımında müdahale yetkisi verildi.26 Kas 2017

Dünya Güzellik Yarışması sonuçlandı ve Hindistan güzeli bu yıl için Dünyanın En Güzeli seçildi. Las Vegas'ta gerçekleşen yarışmaya dünyanın dört bir yanından güzeller katıldı ve 21 yaşındaki tıp öğrencisi Manushi Chhillar 2017 Dünya Güzeli seçildi.

20 Kas 2017

Dünyanın akciğerleri olarak bilinen Güney Amerika'daki Amazon ormanlarını yok olmaktan kurtarmak için tarihin en büyük projesi başlatıldı.

06 Kas 2017

Pop müziğin kraliçesi Madonna'ya Brezilya seyahati sırasında çektirdiği fotoğraf yüzünden sosyal medyada tepki yağıyor. Madonna, kendisi gibi pek çok ünlünün menajerliğini yapan Guy Oseary'nin, Brezilyalı model eşi Michelle Alves ile nikah tazeleme töreni için geçtiğimiz günlerde Brezilya'nın Rio de Jeneiro şehrine gitti.

30 Eki 2017

Şilili ünlü şair Pablo Neruda'nın ölümünün prostat kanserinden olmadığı ortaya çıktı.

23 Eki 2017

Japonya'nın Saitama bölgesindeki Tobu Hayvanat Bahçesi, bir süre önce uluslararası haberlerde yer almıştı. Haberlere konu olan, hayvanat bahçesinin sakinlerinden Grape isimli penguendi. Grape, Japon çizgi filmleri olan animelerden bir çizgi karakterin büyük boyutlu karton posterine aşık oldu.

16 Eki 2017