TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİNDE SON DÖNEMECE DOĞRU

ABD'nin Türkiye'ye karşı tüm hamleleri Türkiye'yi kuşatmaya, kabuğuna geri çekilmeye zorlamaya yöneliktir. Bu girişimlerine açık bir şekilde devam etmektedir.

Cuma 30 Eylül 2022 02:30
ERMENİSTAN:YENİ UKRAYNA MI YAPILMAK İSTENİYOR?

Ukrayna'nın Rusya'ya karşı taarruzu ile ele geçirmeyi başardığı topraklardan söz ederken birden Ermenistan-Azerbaycan arasında giderek yoğunlaşan çatışma haberleri ve her iki tarafın verdiği kayıplar gündeme oturdu.

Cumartesi 24 Eylül 2022 02:25
BOZULAN KÜRESEL DÜZEN VE BÜYÜK SIFIRLAMA

İran, her türlü baskıya rağmen nükleer silah yapımı için gerekli olan uranyumun zenginleştirilmesinde çok mesafe kat etti.

Pazar 18 Eylül 2022 02:30
NATO VE ABD'NİN İKİ YÜZLÜLÜĞÜ

Yunanistan'ın Rusya'dan satın aldığı ve ABD'nin baskısı nedeniyle bugüne kadar kullanmaktan imtina ettiği S-300'lerin Türk Savaş uçaklarına kilitlenmesi ABD'nin ve onun yönetimindeki NATO'nun iki yüzlülüğünü bir kez daha net bir şekilde ortaya koymuştur.

Cuma 09 Eylül 2022 02:25
YUNANİSTAN'IN TÜRKİYE KARŞITI ARTAN FAALİYETLERİ VE CASUS BELLİ

Michael Llewellyn Smith, "Anadolu Üzerindeki Göz" adlı eserinde; eski Yunanistan bir devlet olmadığı ve başta dil olmak üzere bazı ortak yanları bulunan şehir devletlerinden meydana geldiği için sınırları yoktu.

Cuma 02 Eylül 2022 02:35
ORTADOĞU'YU ANLAMAK

Ortadoğu anlaşılması zor bir coğrafyadır. Ortadoğu; kitaplardan, görüntülerden, başkalarının söylemlerinden, makalelerden, yapılan masa başı analizlerle anlaşılamaz.

Cuma 26 Ağustos 2022 02:25
SURİYE'DE BARIŞ VE SAVAŞ ARASINDA SON GELİŞMELER

Bugün itibari ile Suriye'nin ülkenin tamamında kontrolü sağladığını düşünsek bile iç barışın sağlanması, rejime güvenin tesisi, alt yapı ve halkın refahına yönelik çalışmalar yıllar alabilecektir.

Cuma 19 Ağustos 2022 02:25
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YAKLAŞIRKEN YUNANİSTAN'A BİR HATIRLATMA

Sayılar üzerinde yapılan mukayeselerin hiçbir anlamı yoktur. Sadece sayısal açıdan baktığımızda da Türkiye Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde mevcut harp silah ve araçlarında bariz üstünlüğe sahip olduğu görülmektedir.

Perşembe 11 Ağustos 2022 02:20