Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​ERDOĞAN'IN ENDİŞESİ YOK..

Rusya gezisi boyunca resmi görüşmeler girdabı içindeki Tayyip Erdoğan'ı takip etmek çok zordu..

12 Mar 2017

​PKK'ya verilen silahların Türkiye'deki terör eylemlerinde kullanıldığı kanıtlandığı halde bu durumun Barack Obama'nın politikasında bir değişikliğe yol açmamış olması, bizleri ister istemez Beşiktaş saldırısı da dahil tüm eylemlerin Beyaz Saray'ın bilgisi dahilinde hatta onayıyla gerçekleştiğini düşünmeye sevkediyor.

14 Ara 2016

​Fransa, Akdeniz'deki ticaret gemilerinin güvenliğini sağlamak için Osmanlı'ya yıllık 200.000 İspanyol Doları vergi ödemekteydi. Bu miktar İngiltere için de yıllık 280.000 İspanyol Doları olarak belirlenmişti. Ancak o yıllarda Amerika'nın Osmanlı Devleti ile imzaladığı bir dostluk anlaşması yoktu. İşte bu yüzden Osmanlı Korsan Gemileri bu sularda dolaşan Amerikan gemilerine saldırmaya ve mürettebatını esir etmeye başladılar.

15 Eki 2016

​Medya dünyası içinde Doğan Grubu'nun işgal ettiği yer ve önemi anlatmam gerekmez herhalde. Grubun duruşu, yayın anlayışıyla mutabık olmasak da kamuoyu oluşturmadaki rolü de görmezden gelinemez...

07 Eki 2016

Anladık ki ABD'nin PYD'yle, FETÖ'yle nikahı kavi.. Türkiye'yi gücendirmeyi, öfkelendirmeyi göze alacak kadar güçlü nedenleri var zahir.. Tartışmak sinir bozuyor.. Eskilerin 'Deveye hendek atlatmak' diye tarif ettikleri hal bu..

06 Eyl 2016

Yüksek sesle dillendirsek de dillendirmesek de hepimiz farkındayız artık. Gün gibi aşikar bir gerçek önümüzde duruyor: Türkiye ABD'yle dolaylı bir savaşın içinde. Joe Biden'in, John Kerry'nin açıklamalarında hiçbir doğruluk ya da samimiyet yok..

02 Eyl 2016

Fetullah Gülen'in bu günlerde neyle meşgul olduğunu bilmek için kahin olmaya gerek yok.. 'Hasar tesbiti yapıyor, yaptırıyor; elinde kalanları korumaya çalışıyor..

05 Ağu 2016