Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
DICE KAYEK'İN ARKASINDAKİ KANATLI YILDIZLAR

Dice Kayek markası bugün 35 ülkede seçkin butiklerde tüketicilere ulaşıyor. Başarılarını dünyaya duyuran, Aralık 2010'da Fransa meclis binasında düzenlenen törenle, Fransa Avrupa Akdeniz Derneği'nin, 'En başarılı kadın' (France Euro Méditerranée) ödülünü alan kardeşlerden Ece, "Şimdi gözlerimi kapattığım zaman "güzel şeyler yaptım, yararlı oldum, başkalarına örnek oldum, birilerine bir şeyler öğrettim, o da bunun sayesinde bir şey oldu" demek çok büyük bir mutluluk ve huzur veriyor insana. Yiyip içip ondan sonra öbür tarafa gitmek için yeryüzünde bulunmuyoruz." sözleriyle başarılarından duydukları mutluluklarını dile getiriyor.

09 Eki 2017

Zamanla sadece sanatçıların el attığı tasarımlar değil, efsane moda tasarımcılarının ikonik parçaları da sanat eseri değeri görmeye başladı.

08 Eki 2017

​Özdemir: Toplumu yönetenlerin yasakları ve paternelist (ataerkil, babavari) tutumları arttıkça, toplumu oluşturan bireylerin öz denetimi azalır. Kendini kontrol etmeye çalışmayan, vicdan duygusunu geliştirmemiş, içselleştirmemiş, her durumda otoriteye ihtiyaç duyan, sürü psikolojisiyle davrananların sayısı giderek çoğalır.

02 Eki 2017

Günlük hayatımızda karşımıza çıkan problemleri ve hislerimizi Sezen Aksu'nun bizi 80'lere götüren şu dizelerinden daha iyi ne anlatabilir:

01 Eki 2017

Derecelendirme kuruluşları, Türkiye'ye yönelik not artırımının arkasından ne getirecekler? Meçhul, çünkü bu derecelendirme kuruluşları finansal terörün legal ayaklarıdır.

16 Eyl 2017

"Bir Kürt devleti değil bir terör devleti kurulmak isteniyor.. Türk halkı Anadolu'ya hapsedilecek. Aslında Anadolu da değil, Ankara'nın etrafına. Çünkü bunun arkasında Ermenistan meselesi var. Bir adım sonrası bunun konuşulacağı mesele Ermenistan meselesidir."

15 Eyl 2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, küreselleşmenin ana dinamosunun bilgi ve iletişim teknolojileri olduğunu belirterek, "Bireyin devletin önünde olduğu, öğrencinin öğretmenin önünde olduğu, öğrencinin profesörün önünde olduğu zaman diliminde eğer biz yeni bir fikri inşa edip, bu fikri küreselleştiremezsek tehlike vardır. Ama başarırsak da bu yüzyıl, bizim yüzyılımız olur." diyor ve ekliyor:

14 Eyl 2017

"En büyük hayalim Beşiktaş'a başkan olmaktı. Çok istediğim bir şeydi. Bunu başardım, takdir gördüğümü düşündükçe ve çocuklarımın da benimle gurur duyduğunu düşündükçe çok hoşuma gidiyor. Benim babam yönetici, senin baban da başkandı. Yani hayatımız boyunca.. Onların vermiş olduğu gururu ömrümüz boyunca yaşadık, yaşıyoruz. Benim de çocuklarıma verebileceğim en önemli şeyin bu olduğunu düşünüyorum açıkçası."

11 Eyl 2017