​OPTİFABRİK'TEN YENİLİKLER

Hadi gelin sizleri yeni tanıştığım Optifabrik Ailesi ile tanıştırayım.

Her yaz mevsimi geldiğinde cildimizi güneşten korumanın türlü türlü yollarını araştırıyoruz. Peki ya güneş sadece cildimize mi zarar veriyor? Vücudumuzun en hassas yeri olan, dünyanın en güzel renklerini görmemizi sağlayan gözlerimiz için ne yapıyoruz? Zararlı güneş ışınlarının gözlerimize verebileceği zararı hiç düşündük mü? 4500 yıl öncesine dayanan tarihe baktığımızda, hayatımızda görme kusurlarının giderilmesi ve zamanı kaçırmamamız için önemli bir araçtır gözlük. Zaman içerisinde modaya ve tasarımcılara göre şekil değiştirmiş, görebilmenin gelişmesi için teknolojiye ayak uydurmuştur. Ülkeler arasında üretim oranlarına baktığımızda hemen hemen her sektörde olduğu gibi uzak doğu ülkeleri dikkat çekiyordu ancak artık bu durum değişmeye başladı. 

Hadi gelin sizleri yeni tanıştığım Optifabrik Ailesi ile tanıştırayım. Türkiye’de biri tasarım, biri üretim, biri de satış pazarlama konusunda tecrübeli üç arkadaş bir araya gelerek; yurt dışı ithalatı, yurt içi üretiminden fazla olan ve büyük ihtiyaç olan gözlüğü “Neden Türkiye’de üretmiyoruz" diyerek yola çıkıyorlar. Tasarımlarını belirlediler, fizibilitelerini yaptılar ve üretimini planlayarak Optifabrik Gözlük Fabrikasını 2016 yılında kurdular. Gözlüklerini TOMS TEDDY markası ile satışa sunan Optifabrik, bir senenin sonunda 2000’e yakın optik mağazanın raflarında yerini aldı. Sekiz kişi ile yola çıkıp, şu an yüz kişiye yakın takım arkadaşı ile üretime devam ediyorlar. Bu süreçte üretim safhalarında iyileştirmeler gerçekleştirerek, bugüne kadar üretimi İtalya’da gerçekleşen KAPPA markasının Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu alanlarında üretim ve satış lisansını da aldılar.1967’den bugüne, yenilikçi ve aktif yaklaşımıyla dünyanın en bilinen markalarından biri haline gelen ve günümüzde de köklü marka imajını koruyarak kullanıcılarına dinamik bir yaşam stili sunan İtalyan spor markası Kappa’nın hikayesi 1916’lara dayanıyor. Böylesine köklü bir markanın artık Türkiye’de üretilmesi ise Optifabrik ailesinin en büyük gururlarından. 

Optifabrik, TOMS TEDDY ve KAPPA markalarını 20’den fazla ülke ve 2000’den fazla optik mağazaya satmaya devam ediyor. Hedefleri arasında diğer dünya markalarını da bünyesine katarak Türkiye’de üretimi arttırmak ve istihdamı fazlalaştırmak var. Sevgili Buse Yüncü sayesinde tanıştığım günlük yaşamımı güzelleştiren bu şık gözlüklere ve de bu üç arkadaşın attığı cesaretli adıma fazlasıyla hayran kaldım. Hayatın güzelliklerini anında yakalamak adına siz de Optifabrik ürünlerine mutlaka göz atmayı unutmayın. Zaman hızlı geçiyor, anı görerek yaşamanız dileği ile…