ZÜBEYDE FİLMİ 13 EKİM'DE TÜM DÜNYADA SİNEMALARDA

Magazin Salı 03 Ekim 2023 04:56

Mustafa Kemal'i bize armağan eden, Türk halkının annesi Zübeyde Hanım'ın hayatı ilk kez beyazperdeye taşınıyor.

Zübeyde filmi 13 Ekim'de tüm dünyada sinemalarda

13 Ekim’de tüm dünyada vizyona girecek “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminin afiş ve fragmanı yayınlandı. Duygu yüklü sahnelerin yer aldığı fragman, başta sosyal medya olmak üzere tüm mecralarda büyük ses getirdi.

 “Bir kadın bütün dünyayı değiştirebilir” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatı dev bir prodüksiyonla sinemaya taşınıyor. “Onurlu savaşçıların yürekli analarına” adanmış “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filmi 13 Ekim 2023’te tüm dünyada seyirciyle buluşacak. ICNN Yapım imzalı filmin merakla beklenen afiş ve fragmanı yayınlandı. Zübeyde Hanım’ı canlandıran Aslıhan Güner ile Mustafa Kemal Atatürk’e hayat veren Alican Ulusoy’un yer aldığı afiş büyük beğeni topladı. Filmden çarpıcı sahnelerin yer aldığı fragman da izleyenleri duygulandırdı.

 GİŞE REKORTMENİ “MÜSLÜM”ÜN ORTAK YAPIMCISI NURİ YILDIRIM’DAN

 Yapımcılığını Nuri Yıldırım ve Alper Tosun’un üstlendiği “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminin yönetmen koltuğunda Cenk Yaz oturdu. Senaryosunu İlber Tekinsoy’un yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Aslıhan Güner ve Alican Yücesoy’un yanı sıra Emre Kınay, Devrim Nas, Sitare Akbaş, Enes Demirkapı, Esra Ergün, Wilma Elles, Bülent Keser, Ali Sağ, Mihriban Er, Ferdi Akarnur, Ece Baykal, Emre Zengin, Uğur Özbağı ve Turgay Tanülkü gibi başarılı oyuncular da yer aldı. “Tüm zamanların en iyi dram filmi” unvanıyla adını Türk sinema tarihine yazdıran “Müslüm” filminin de ortak yapımcısı olan Nuri Yıldırım, “Zübeyde, Analar ve Oğullar”ın aynı zamanda proje tasarımcılığını da üstlendi.

 GİŞE GELİRİ DARÜŞŞAFAKA’YA

 Geniş bir ekibin aylar süren titiz çalışmalarıyla hazırlanan ve çekimleri İzmir’in Bergama ilçesinde tamamlanan “Zübeyde, Analar ve Oğullar”, Zübeyde Hanım’ın ‘Mustafa’sını yetiştirme sürecine ışık tutacak. Film, Balkan Savaşı yenilgisiyle tek bir mermi atılmadan Yunanistan’a terk edilen Selanik’ten göç etmeye zorlanan Müslüman Türklerin dramını da yansıtacak. Bu acı ve ateş çemberinin içinde dört küçük çocuğunu hastalıklar yüzünden kaybeden Zübeyde Hanım’ın cesaret, dirayet ve metanet dolu yaşam öyküsü hafızalara kazınacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün annesiyle arasındaki çatışmaları da ele alan filmin gişe gelirinin bir bölümü, Zübeyde Hanım’ın vasiyetinin devamı niteliğinde Darüşşafaka’ya bağışlanacak.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR